3-vjeçari që di të lexojë dhe të shkruajë i shkon në zyrë Evis Kushit

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Një  3-vjeçar që di të lexojë, të shkruajë dhe të numërojë i shkon në zyrë ministres së Arsimit Evis Kushi.

Eljo djalosh special, i cili ka aftësi të rralla inteligjence. Ai është ndryshe nga bashkëmoshatarët e tij”.

Ministrja Kushi thotë se ai do të marrë ndihmën e nevojshme nëpërmjet specialistëve, që do të përcaktojnë se në cilën fushë Eljo duhet mbështetur.

“Është shumë e qartë që ai ka një tjetër zhvillim e nivel inteligjence në krahasim me shumicën e fëmijëve të moshës së tij. Prandaj, prindërve të tij i ofrova gjithë gatishmërinë time për t’i ndihmuar për çfarëdo është e nevojshme nëpërmjet specialistëve të ndryshëm, të cilët do të përcaktojnë edhe llojin e fushës ku Eljo i vogël e i madh ka nevojë për t’u mbështetur,” deklaron ndër të tjera ministrja Kushi përmes një statusi në rrjetin social Facebook.

Tashmë është bërë zhargon të thuhet se Shqipëria ka shumë njerëz inteligjentë, por ata largohen nga vendi për arsye që të gjithë i dimë, por asnjëri nuk i thotë atëherë kur duhet.  la.mi/Fjala.al

Të fundit

Ndryshon leja e qarkullimit për automjetet në Shqipëri

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku ka firmosur një urdhër të ri për ndryshimin e lejës që qarkullimit të automjeteve...

Mosha e mesme, gjenerata më e zhgënjyer nga demokracia

Besimi i të rinjve tek demokracia është më i ulët se çdo grupmoshë tjetër. Brezi i të lindurve në vitet ’80 deri në 2000-shin janë...

Motorët përplasen me njeri-tjetrin në Lushnjë, humb jetën 54-vjeçari

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Lushnjë, ku si pasojë ka humbur jetën një 54-vjeçar. Burime zyrtare nga policia bënë me...

E reja pret damarët në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, niset me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Tiranë pasditen e sotme, ku një 30-vjeçare ka prerë damarët e duarve në bulevardin "Dëshmorët e Kombit". Sipas...

Ekonomia e luksit: Pse njërëzit paguajnë 7000$ dhe presin me vite në rradhë për një çantë Hermès?

Një studim i kompanisë botërore të marketingut Interbrand, ka publikuar listën e brandeve më të vlefshme në botë. Renditja tregoi se për të dytin...

Lajme të tjera

Web TV