Gjendet një jaht i braktisur pranë Shëngjinit

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Gjendet një jaht i braktisur pranë Shëngjinit. Jahti i braktisur në det është gjetur në afërsi të Shëngjinit nga Policia Kufitare.

Ende nuk dihet kujt i përket ky jaht dhe cilat janë arsyet që është braktisur në det, ndërsa raportohet se ka të vendosur një flamur slloven.

Ajo është tërhequr nga policia dhe u ankorua në portin e Shëngjinit, ndërkohë që pas kontrolleve brenda saj nuk janë gjetur as dokumente se kujt i përkiste.

Autoritetet kanë nisur hetimet për të zbuluar se si kjo anije ka përfunduar në Shëngjin dhe mundësinë se mos ajo është përdorur për ndonjë aktivitet të jashtëligjshëm.

la.mi/Fjala.al

Të fundit

Loja e pistë me inceneratorët

Nga Plator Nesturi  Debati së fundmi për inceneratorët dhe akuzat për shpërdorim me fondet për to, ishte shfaqja e fundit...

Pandemia/OBSH: Të karantinohen rastet e kontaktit, mund të rikthehet izolimi

Ndërsa ndodhemi përballë një vale të dytë të virusit COVID-19, OBSH-ja kërkon reagim të menjëhershëm nga qeveritë e shteteve të ndryshme, duke theksuar se...

Çmimet e apartamenteve në Tiranë janë rritur me 43% në 7 vitet e fundit

35% e pronave të shitura në Shqipëri blihen nga individë me banim jashtë vendit. Vrojtimi periodik i Bankës së Shqipërisë për tregun e pasurive të...

Miratohet Projektbuxheti 2021, qeveria synon rimëkëmbjen ekonomike

Zbardhen prioritetet, ja ku do të shkojnë lekët vitin tjetër. 28 mld për rindërtimin  Nga Fernada Cenko  Qeveria miratoi në një mbledhje të posaçme të saj...

Moti, priten ndryshime temperaturash ditën e sotme

Sipas MeteoAlb moti në vendin tonë gjatë paradites paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta, ku më të shpeshta vranësirat do jenë në gjysmë...

Lajme të tjera

Web TV