Infektohen tre mësuesit në Rrogozhinë, tamponi dhe për 13 të tjerë

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Tre mësues të gjimnazit “Haxhi Qehaj”  në Rrogozhinë kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Pas simptomave të para tre mësuesit kanë kryer testin për të kuptuar nëse ishin të infektuar ose jo dhe menjëherë pas marrjes së përgjigjes pozitive janë karantinuar në banesë.

Ka filluar edhe gjurmimi i kontakteve të tyre, duke bërë tamponin familjarët dhe kolegët që kane patur kontakt me ta.

Në pritje të përgjigjes së tamponin janë 13 mësues nga e njëjta shkollë. /Ra.My.Fjala.al/

Të fundit

Hajdari e konfirmon: Në zgjedhjet e ardhshme do kandidoj me partinë e re

Deputetja Rudina Hajdari deklaron se do të hyjë në zgjedhje me partinë e re duke treguar dhe emrin e...

Rudina Hajdari pas dekretit të Metës: Vijoj të jem për lista të hapura 100%

Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari ka folur pas ftesës së saj sot për mbledhje të Këshillit Politik pas dekretit të Metës për kthim...

Topalli me parti të re? Patozi i jep një këshillë: Vetëm këtë gjë mos e bëj

Ish-deputeti i PD-së, aktualisht kryetar i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi pas lajmeve se ish-deputetja Jozefina Topalli do të hapë parti të re, ka reaguar...

Radhë e gjatë makinash në drejtim të Kosovës, fluks në Morinë

Qindra automjete po udhëtojnë drejt Kosovës në pikën kufitare të Morinës. Një pjesë e tyre janë qytetare të Kosovës që kanë kaluar fundjavën në Shqipëri...

Veliaj në Zall-Herr: PS-ja është partia e fituesve; hallet e Zenit dhe Monës janë vilat miliona euro

Nga Zall-Herri, ku u zhvillua sot mbledhja e Asamblesë së Partisë Socialiste, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, njëherësh drejtues politik i PS...

Lajme të tjera

Web TV