Manastirliu publikon video-mesazhin e Najada Çomos: Më mirë me maskë se me tubat e oksgjenit

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastriliu, ka publikuar një video ku profesoresha Najada Çomo shpjegon se përse duhet mbajtur maska në ambiente të hapura.

Nëpërmjet këtij video-mesazhi të cilin Manastriliu e ka shpërndarë në Facebook, kërkon ndërgjegjësimin e qytetarëve për mbajtjen e maskës.

Profesoreshë Najda Çomo shprehet se është më mirë që të mbajmë maskë jashtë, sesa maskë oksigjeni për muaj me radhë . /Ra.My.Fjala.al/

 

 

Të fundit

Meta vlerëson me titullin e lartë “Mjeshtër i Madh” poeten Zhuljana Jorganxhi

Presidenti Meta ka dekoruar ditën e sotme me titullin e lartë “Mjeshtër i Madh”, autoren e teksteve të këngëve,...

Përkeqësohet situata e Covid-19 në Itali

10874 raste të reja pozitive dhe 89 viktima janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit në Itali. Mediat italiane shkruajnë se në 24 orët e...

26 raste të reja në Vlorë, infektohen 7 pensionistë dhe 4 edukatore

26 të infektuar janë regjistruar ditën e sotme në qytetin e Vlorës, nga të cilët 7 janë pensionistë. Janë identifikuar personat e infektuar sipas grupmoshave...

Rezart Veleshnja reagon për sherrin me Luana Vjollcën

Aktori i humorit Rezart Veleshnja ka reaguar për herë të parë për sherrin e përfolur në media mes tij dhe moderatorës së emisionit “Shiko...

Erdogan sulmon presidentin Macron: Synon të lajë hesapet me Islamin dhe muslimanët

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka sulmuar presidentin e Francës, Emanuel Macron duke e akuzuar se synon të lajë hesapet me Islamin dhe...

Lajme të tjera

Web TV