Rama: Rindërtimi vazhdon, drejt përfundimit 106 shtëpi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri i vendit, Edi Rama, nëpërmjet një postimi në Facebook ka bërë me dije se janë drejt përfundimit qindra shtëpi në Kavajë, të cilat po rindërtohen pas shembjes nga tërmeti.

Rama përdor një shprehje të urtë popullore për të thënë se puna do të vazhdojë po njësoj, madje dhe më mirë, pavarësisht kundërshtimeve dhe polemikave.

“Qentë dihet, do lehin gjithnjë e më fort, por gjithnjë e më shpejt përpara do të shkojë karvani” shkruan kryeministri.

Kreu i qeverisë thekson se vetëm në Kavajë po ndërtohen 106 shtëpi të cilat u shembën nga tërmeti.

Kujtojmë se qeveria dhe kryeministri janë akuzuar shpesh nga opozita për një “ngërç” në procesin e rindërtimit, si pasojë e të cilit, sipas opozitës, ka ende njerëz që janë jashtë dhe pas strehim./Ra.My.Fjala.al/


Të fundit

“Fajin e ka shoqëria, mos besoni këdo”, Stresi rrëfen të vërtetën e vrasjes së 27-vjeçarit

Një ngjarje e rëndë tronditi Tiranën pak ditë më parë, pas vrasjes së 27-vjeçarit Mehmet Qema (të njohurit të...

Përplasje mes bandash në rrugë, goditje me shkopa bejsbolli e dhunë barbare

Dy banda janë përplasur mes tyre në Liverpool të Britanisë së Madhe. Në pamjet e publikuara nga mediat, shihet, se anëtarët e bandave kanë përplasur...

U ekzekutua në mënyrë mafioze në Vlorë/ Gazetari zbulon: Bledar Birçaj ka qenë edhe drejtor banke, u pushua se…

Biznesmeni Bledar Birçaj u vra në Vlorë dy ditë më parë në lagjen “Hajro Çakëri” në një atentat të mirëorganizuar. Viktima po udhëtonte me makinën...

Vrau shokun e tij, prokuroria kërkon burg për Marjus Demën

Prokuroria e Tiranës i ka kërkuar Gjykatës që të caktojë masën ‘arrest me burg’ për Marjus Demën me akuzën e vrasjes me dashje të...

Burri humbi unazën e martesës, e gjen 5 muaj më vonë të ngecur në trupin e një peshku

Një zhytëse arriti të gjente një unazë martese me vlerë një mijë dollarë në trupin e një peshku, të cilën pronari i unazës e...

Lajme të tjera

Web TV