Interpoli jep alarmin: Maskat po përdoren nga kriminelët për të hapur prangat (VIDEO)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Interpoli ka dhënë alarmin se kriminelët po përdorin maskat për të hapur prangat.

Ato kanë bërë një video demostruese ku tregojnë se si me anë pjesës metalike që ndodhet brenda maskës, që vendoset në pjesën e hundës, mund të përdoret si “çelës” për të hapur prangat. E gjithë procedura ndodh brenda pak sekondave.

Megjithatë, jo vetëm kaq. Sipas INTERPOL, maskat po përdoren edhe për të transportuar sasi të vogla droge. Droga ndahet në substanca të vogla, vendoset në pjesën e brendshme të maskës dhe shanset që një polic të bëjë një kontroll janë shumë të vogla.

Kjo rrugë “u ka shërbyer” trafikantëve për të bërë transportin e lëndëve narkotike të pashqetësuar nga policia. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

5 hapa si të riktheni ekuilibrin tuaj hormonal

A jeni gjendur ndonjëherë në një situatë ku bëni gjithçka për të humbur peshë, por sërish asgjë. Nëse ndodh...

Në mes të emisionit ‘live’, gruaja sulmon të ftuarin me këpucë (VIDEO)

Zënkat në studio gjate transmetimeve live të emisioneve tërheqin mjaft vëmendje në rrjetet sociale. Një e tillë që po bën xhiron e rrjetit ka ndodhur...

“Eskobari i Ballkanit”/ Pranohet kërkesa për ndryshim të masës së sigurisë së Klement Balilit

Gjykata e Elbasanit ka pranuar kërkesën e Klement Balilit të njohur ndryshe si "Eskobari i Ballkanit" për ndryshim të masës së sigurisë. Burime për abcnews.al...

Vaji i koksit dhe soda e bukës mund t’ju ndihmojë të dukeni më të reja

Gratë bëjnë çmos për të pasur një fytyrë të freskët për aq kohë sa të jetë e mundur. Disa preferojnë mënyra të shëndetshme jetese,...

Dhunoi fizikisht një burrë, arrestohet shqiptarja

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar një grua në Gjilan, pasi ajo ka dhunuar fizikisht një mashkull. Përmes raportit 24-orësh, policia ka bërë të...

Lajme të tjera

Web TV