Niset me helikopter drejt Tiranës shoferi 37-vjeçar që ra me makinë në kanionin e Osumit

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Shoferi që ra me makinë në kanionin e lumit Osum është nisur me helikopter drejt Tiranës.

37-vjeçari Alban Hasanllari u rrëzua pranë urës së Blëzeckës pranë fshatit Prishkë në Skrapar, duke rënë në ujërat e lumit Osum.

Ai u nxor me shenja jete pas rreth 100 minutash përpjekje intensive nga ekipet e shpëtimit dhe u transportuar drejt spitalit të Beratit.

Por për shkak të plagëve të shumta, është vendosur që të dërgohet me helikopter për kurim të specializuar në Tiranë.

Shkak i aksidentit dyshohet të jetë bërë shpejtësia e lartë. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

Horoskopi për sot, e premte 30 tetor 2020

Dashi Instinkti do t’ju çojë te njerëz të cilët ndajnë të njëjtin mendim me ju, kështu që, nëse shpresoni të...

“Duhet ta kishim bërë më herët”/ Merkel thirrje Europës: Të izolohemi sërish!

Gjatë samitit i cili u zhvillua online me krerët e shteteve Europiane, Kancelarja gjermane Angela Merkel u bëri thirrje që të izolohen sërish pasi...

“Humbën artistin e madh”/ Basha mesazh ngushëllues për ndarjen nga jeta të Avni Mulës

Kreu i PD Lulzim Basha ka reaguar pas ndarjes nga jeta të kompozitorit të njohur, Avni Mula. Basha shkruan ndër të tjera se Mula la...

”Lamtumirë Avni Mula”/ Rama mesazh ngushëllimi per ndarjen nga jeta të kompozitorit të njohur

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vdekjes së kompozitarit të madh shqiptar Avni Mula. Rama ka bashkangjitur një foto bardhezi të kompozitorit të ndjerë si...

Jeta dhe vepra kompozitorit Avni Mula

Kompozitori Avni Mula u shua në moshën 92-vjeçare. Zemra e artistit të madh pushoi së rrahuri mbrëmjen e sotme. Jeta e kompozitorit ka qenë...

Lajme të tjera

Web TV