Rama: Shumë shpejt patenta shqiptare mund të njihet edhe në Gjermani

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Kryeministri Rama, gjatë rubrikës pyetje përgjigje tha se patenta shqiptare do të njihet shumë shpejt në Gjermani.

Kryeministri u shpreh se tanimë e kemi kaluar provimin e autoriteteve të inspektimit të standardeve të transportit sa i përket strukturës tonë dhe se gjithçka është në dorë të autoriteteve gjermane.

Ne kemi tanimë kaluar provimin e autoriteteve të inspektimit të standardeve të transportit sa i përket strukturës tonë dhe është bërë një revolucion në shërbim ndaj të gjithë drejtuesëve të mjeteve. Raporti me vlerësim jashtëzakonisht pozitiv ka shkuar në ministrinë federale e cila e ka shpërndarë për të gjitha shtetet që përbëjnë republikën federale sepse duhet që çdonjëri nga landers ta aprovojë dhe pastaj patenta shqiptare të njihet të gjithë vendet. Kjo është në dorë të autoriteteve gjermane ne e kemi bërë detyrën tonë. Shumë shpejt do të vijë momenti i shumëpritur për ju që të mos keni nevojë për të bërë ato pagesa të kripura por të mbanë atë shqiptare“, tha Rama. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

Hapet pavioni i tretë i COVID3 me shtretër të lirë, zv.drejtoresha e QSUT: Kemi kapacitete për t’u shërbyer qytetarëve

Pavioni i tretë i Spitalit COVID3 është hapur për të pritur të sëmurët. Zv. Drejtoresha e QSUT, doktoreshë Arjana...

“Kjo është dhunë”, e ftuara kërcënon me largim nga emisioni

Në emisionin ‘Rudina’ ditën e shtunë u diskutua ligji i ri për dhunën në familje. Të ftuara në studio ishin Sevim Arbana, kryetare e...

Ndarja nga jeta e Bashkim Koplikut, Basha: Dha kontribut të pakursyer që në ditët e para të krijimit të PD

Kryedemokrati Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimin e tij familjes së të ndjerit Bashkim Kopliku, ish-zv kryeministër dhe ish-zv ministër i Brendshëm. Përmes një postimi...

Balla: Masat lehtësuese të qeverisë kanë zbutur efektet negative të pandemisë tek biznesi

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanit, Taulant Balla i shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë Gledian Llatja zhvilluan takime me bizneset e...

Fenomeni i çuditshëm shokon studiuesit në Australi, fëmijët e prindërve të infektuar kanë zhvilluar…

Shkencëtarët në Australi janë shtangur kur kanë hasur një rast të çuditshëm ku fëmijët e prindërve të infektuar me Covid-19 kanë zhvilluar antitrupa jashtëzakonisht...

Lajme të tjera

Web TV