Rritet sërish numri i të infektuarve nga Covid-19 në Shqipëri

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

281 raste të reja dhe 3 humbje jete janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit të vendin tonë.

Nga ana tjetër, ministria e Shëndetësisë njoftoi se janë shëruar 70 qytetarë, duke e çuar në 10,071 numrin e të shëruarve në vend që prej fillimit të epidemisë.

Ministria njofton gjithashtu se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1276 testime ndërkohë që numri total i të shëruarve ka arritur në 10,071.

Ndërkohë, shpërndarja gjeografike e rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit vijon si më poshtë:

151 raste në Tiranë,
30 raste në Korçë,
18 raste në Fier,
14 raste në Elbasan,
12 raste në Pogradec,
7 raste në Lezhë, Mirditë, Kuçovë,
5 raste në Kavajë, Kamëz,
4 raste në Berat
3 në Devoll
2 raste në Durrës, Vlorë, Rrogozhinë, Roskovec, Cerrik,
1 rast në Shkodër, Kurbin, Mallakastër, Librazhd, Gjirokastër, Peqin, Kolonjë, Maliq.

Kujtojme se ditën e djeshme janë shënuar 5 viktima dhe 273 raste të reja.

Pa.Va/Fjala.al

 

 

 

Të fundit

Horoskopi për sot, e premte 30 tetor 2020

Dashi Instinkti do t’ju çojë te njerëz të cilët ndajnë të njëjtin mendim me ju, kështu që, nëse shpresoni të...

“Duhet ta kishim bërë më herët”/ Merkel thirrje Europës: Të izolohemi sërish!

Gjatë samitit i cili u zhvillua online me krerët e shteteve Europiane, Kancelarja gjermane Angela Merkel u bëri thirrje që të izolohen sërish pasi...

“Humbën artistin e madh”/ Basha mesazh ngushëllues për ndarjen nga jeta të Avni Mulës

Kreu i PD Lulzim Basha ka reaguar pas ndarjes nga jeta të kompozitorit të njohur, Avni Mula. Basha shkruan ndër të tjera se Mula la...

”Lamtumirë Avni Mula”/ Rama mesazh ngushëllimi per ndarjen nga jeta të kompozitorit të njohur

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vdekjes së kompozitarit të madh shqiptar Avni Mula. Rama ka bashkangjitur një foto bardhezi të kompozitorit të ndjerë si...

Jeta dhe vepra kompozitorit Avni Mula

Kompozitori Avni Mula u shua në moshën 92-vjeçare. Zemra e artistit të madh pushoi së rrahuri mbrëmjen e sotme. Jeta e kompozitorit ka qenë...

Lajme të tjera

Web TV