Yuri Kim mesazh të rinjve shqiptarë: Ju jeni ata që sillni ndryshimin

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Ambasadorja Amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka këshilluar të rinjtë shqiptarë rreth rëndësisë së votës gjatë një bisedimi virtual.

“Ju jeni ata që sjellin ndryshimin. Kur mbroni të drejtat tuaja, udhëhiqni fushata, dilni vullnetarë në komunitetet tuaja dhe votoni në zgjedhjet tuaja, ju keni ndikim dhe jepni kontribut për një të ardhme ku shqiptarët kanë mundësinë të lulëzojnë”, tha ambasadorja Yuri Kim gjatë një komunikimi online me të rinjtë e European Democracy Youth Network.

Kim i ftoi të rinjtë dhe të rejat të mësojnë të luftojnë në mënyrë efektive për demokracinë e vendit.

“Cinizmi është i lehtë; optimizmi është shumë më i vështirë. Të ankohesh është e lehtë; të bësh diçka është shumë më e vështirë. Shpresoj që të rinjtë e Shqipërisë të mbajnë idealizmin e tyre, të mësojnë të luftojnë në mënyrë efektive për demokracinë dhe t’i kërkojnë llogari njëri-tjetrit. Flamuri i Shteteve të Bashkuara është me ju”, u shpreh Yuri Kim. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

Ekspertja ka një lajm të mirë për ata që konsumojnë makarona

Të konsumosh makarona të bën të lumtur, të ndihmon të flesh dhe ndihmon në dobësim. Mjaft më me mitet...

Peshëngritja vendos piketat e Asamblesë Zgjedhore, skualifikohet kandidatura e ish-presidentit

Skualifikohet kandidatura e Gjozës për president dhe dy kandidatura për Këshill Drejtues. Më 14 nëntor 2020, Federata Shqiptare e Peshëngritjes do të mbajë Asamblenë...

Momenti kur tërmeti shkatërron pallatin në Turqi (Video)

Ky është momenti i frikshëm kur tërmeti 6.9 ballë shkatërron një pallat në Turqi. Mediat vendase bëjnë me dije se si pasojë e lëkundjeve të...

Ardian Ismaili debuton për Specian, luan për afro 15 minuta në fitoren në Kupë

Luan për afro 15 minuta në fitoren 2-0 në Kupë në fushën e Çitadelës. Mbrojtësi i Kombëtares, Ardian Ismajli, ka mbetur i kënaqur me...

Mbyllje e dytë nga COVID-19? Basha: Po fshehin shifrat

Në bashkëbisedimin e tij të radhës me gazetarët, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila dje...

Lajme të tjera

Web TV