“Bëmë baba të të ngjaj”/ Djali i Tares pjesë e Lazios për Champions

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Etien Tare, i biri i Igli Tares është përfshirë në listën e Lazios në Champions League.

Ekipi bardhekaltër ka publikuar listën e Champions League dhe sipas rregullores duhet që pjesë e skuadrës të jenë dhe dy të rinj nga klubi i Primaveras.

Dy talentet e zgjedhur nga Inzaghi janë Etieni dhe Matia Peruci. Etieni është 17 vjeç ndërsa Matia është 18.

Edhe pse e vështirë që t’iu vijë radha për të debutuar në Champions, të 2 të rinjtë e talentuar do të jenë në dispozicion të trajnerit.

Etien Tare lindi në Brescia,  në vitin 2003 kur i ati, Igli ishte pjesë e kësaj skuadre. Ai është i gjatë 192 cm dhe arma e tij më e fortë janë gjuajtjet me kokë.

Prej disa sezonesh djali i Iglit është pjesë e akademisë së Lazios, ndërsa tani do të jetë në dispozicion të ekipit të parë.

Pa.Va/Fjala.al

 

 

 

 


Të fundit

Plas sherri në tregun e Milotit, 58-vjeçari plagos me thikë dy vëllezërit e rinj

Një sherr ka ndodhur mëngjesin e sotëm në në vendin e quajtur tregu i Milotit, Kurbin, me pasojë plagosjen...

Rama jep lajmin e mirë: Kushdo që dëshiron të shijojë nga deti Shqipërinë, mund ta bëjë aplikimin online

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me pamje nga bukuritë e natyrës së vendit tonë dhe lajmin e mirë se kushdo...

Manjola Nallbani shijon pushimet verore, publikon foto duke treguar linjat trupore

Këngëtarja e njohur shqiptare, Manjola Nallbani, duket se është duke shijuar disa ditë të mira pushimi kohët e fundit. Këtë ajo e bëri të ditur...

Tërmeti shkatërrimtar në Haiti, më shumë se 300 persona humbin jetën

Ka shkuar në 304 numri i viktima prej tërmetit 7.2 ballësh që goditi Haitin, ndërsa mbi 1,800 janë plagosur. Qytete e fshatra të tëra janë...

Parashikimi i motit për ditën e sotme, temperaturat arrijnë deri në 38°C

Vendi ynë vijon të jetë në ndikimin e motit të qëndrueshëm cilat do të sjellin mbizotërim te kthjellimeve në pjesën më të madhe të...

Lajme të tjera

Web TV