26 raste të reja në Vlorë, infektohen 7 pensionistë dhe 4 edukatore

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

26 të infektuar janë regjistruar ditën e sotme në qytetin e Vlorës, nga të cilët 7 janë pensionistë.

Janë identifikuar personat e infektuar sipas grupmoshave dhe lagjeve ku banojnë.Rezultojnë të prekur nga virusi 7 pensionistë, 4 sanitare dhe edukatore të një kopshti privat.

Mësohet gjithashtu se 1 prej të infektuarve është laborantja e një laboratori privat dhe 4 studentë.

Rastet janë të shpërndara në disa lagje të cilat janë si më poshtë:

5  te lagjja 29 Nëntori; 4 te lagjja 28 Nëntori; 3 në Novoselë; 3 në Selenicë;  3  te lagjja Kushtrimi; 2  te lagjja Isa Bloetini; 4 te lagjja Pavaresia; 2  te uji ftohtë.

Numri i të infektuarve ditën e sotme ka kapur shifra rekord me 301 persona të prekur nga virusi dhe 4 vdekje si pasojë e infektimit më koronavirus. /Ra.My.Fjala.al/


Të fundit

Rama bën ndryshime në qeveri

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e sotme ka emëruar Enkelejda Muçajn zëvendësministre të Infrastrukturës dhe Energjisë. VENDIMI I PLOTE EMËRIM NË...

Rikthehet karantina/ Shteti i parë në Evropë që po mbyll shkollat dhe bizneset: Jemi në rrezik!

Letonia ka njoftuar një bllokim një mujor nga Covid-19 pas një rritje të infeksioneve, duke u bërë vendi i parë në Evropë që rivendos...

8 humbje jete e 659 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit

Tetë persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit në vend si pasojë e COVID. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se po...

KPK shkarkon nga detyra gjyqtaren e Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi sot shkarkimin nga detyra të gjykatëses Manjola Beljeri nga Gjykata e  Rrethit Gjyqësor Tiranë. Shkarkimi i Bejlerit u vendos...

Xhaçka: Mirënjohëse për mbështetjen e SHBA-ve dhe BE-së për integrimin e Shqipërisë

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka pas publikimit të progres-raportit për Shqipërinë, shprehu mirënjohje për mbështetjen e SHBA-ve dhe BE-së për...

Lajme të tjera

Web TV