Rritet ndjeshëm numri i infektimeve në Greqi, 667 raste të reja në 24 orë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Greqia ka regjistruar 667 raste të reja me Covid-19, duke e çuar kështu numrin e të infektuarve që prej fillimit të pandemisë në 26469.

Sipas autoriteteve greke aktualisht po trajtohen 87 pacientë të intubuar ndërsa pacientë të shëruar numëohen 260.

Gjatë 24 orëvë të fundit në Greqi janë shënuar 8 viktima si pasojë e infektimit me Covid.

Greqia ka  shënuar një rritje të ndjeshme të të infektuarve më koronavirus, kujtojmë së ditën e djeshme në vendin fqinj janë regjistruar 438 të infektuar, duke e rritur numrin e personave të prekur brenda 24 orëve me 229. /Ra.My.Fjala,al/


Të fundit

Parashikimi “i nxehtë” / Televizioni transmeton filmin erotik në vend të motit (VIDEO)

Parashikimi i motit në një televizion lokal në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ishte më shumë “se i nxehtë”. Teknikët...

Serbët protesta në Kosovë, ja çfarë është paralajmëruar

Gjatë nëntorit, “E djathta serbe nga Serbia” pritet që të organizojë një tubim në veri të Kosovës, në mbështetje të komunitetit serb që jeton...

Gjykata Kushtetuese rrëzon Rovena Gashin dhe vulos shkarkimin

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar një kërkesë të ish prokurores Rovena Gashi, për të hedhur poshtë procesin ndaj saj në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit,...

Kryeministri Rama në 30-vjetorin e PNUD: Kemi parë dy botë të ndryshme, na është dashur të mësojmë si fëmijët abetaren

Në ceremoninë e 30-vjetorit të Programit të Zhvillimit të Kombeve të Bashkuara në Shqipëri (PNUD), kryeministri Edi Rama deklaroi se ky program ka qenë...

Rama bën ndryshime në qeveri

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e sotme ka emëruar Enkelejda Muçajn zëvendësministre të Infrastrukturës dhe Energjisë. VENDIMI I PLOTE EMËRIM NË DETYRË Në mbështetje të nenit 100...

Lajme të tjera

Web TV