Shpërndanin lëndë narkotike, arrestohen dy të miturit shqiptarë në Itali

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia italiane ka vënë në pranga 2 të mitur shqiptarë të akuzuar për shpëndarje të lëndëve narkotike.

Dy shqiptarët u arrestuan në flagancë, në qëndrën historikë të Ragusa-s, ndërkohë që po i shisnin drogë një të mituri tjetër.

Lëvizjet e tyre ishin pikasur nga agjentët, të cilët dyshonin për një aktivitet të paligjshëm duke i mbajtur në monitorim të vazhdueshëm dy të miturit shqiptarë.

Nga hetimet e kryera u bë i mundur sekuestrimi i 350 gramëve mariuanë si dhe materialet  për paketimin lëndës narkotike në doza të vogla. Të dy të miturit u dërguan dje në qendrën e parë të pritjes në Catania.  /Ra.My.Fjala.al/

 

 


Të fundit

Parashikimi “i nxehtë” / Televizioni transmeton filmin erotik në vend të motit (VIDEO)

Parashikimi i motit në një televizion lokal në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ishte më shumë “se i nxehtë”. Teknikët...

Serbët protesta në Kosovë, ja çfarë është paralajmëruar

Gjatë nëntorit, “E djathta serbe nga Serbia” pritet që të organizojë një tubim në veri të Kosovës, në mbështetje të komunitetit serb që jeton...

Gjykata Kushtetuese rrëzon Rovena Gashin dhe vulos shkarkimin

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar një kërkesë të ish prokurores Rovena Gashi, për të hedhur poshtë procesin ndaj saj në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit,...

Kryeministri Rama në 30-vjetorin e PNUD: Kemi parë dy botë të ndryshme, na është dashur të mësojmë si fëmijët abetaren

Në ceremoninë e 30-vjetorit të Programit të Zhvillimit të Kombeve të Bashkuara në Shqipëri (PNUD), kryeministri Edi Rama deklaroi se ky program ka qenë...

Rama bën ndryshime në qeveri

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e sotme ka emëruar Enkelejda Muçajn zëvendësministre të Infrastrukturës dhe Energjisë. VENDIMI I PLOTE EMËRIM NË DETYRË Në mbështetje të nenit 100...

Lajme të tjera

Web TV