Abuzuan me detyrën në ARRSH Durrës, arrestohen dy zyrtarë

113 563 lexime

101,061FansaPëlqeje

Dy zyrtarë të ARRSH Durrës kanë përfunduar në prangat e Policisë dhe specialistëve të krimit ekonomik në kuadër të operacionit “By Pass”. Mësohet se 2 personat e arrestuar ishin në kërkim për “shpërdorim detyre”.

Ata akuzohen se në bashkëpunim me disa zyrtarë të tjerë të ARRSH Durrës, kanë dhënë leje në kundërshtim me Kodin Rrugor për një karburant në anë të rrugës nacionale Plepa-Kavajë, i cili është bërë burim aksidentesh rrugore.

Ata janë Astrit Zenelaj, 56 vjeç dhe Rezart Arkaxhiu 36 vjeç me detyrë ndërtues. Sakaq edhe biznesmeni Mustafa Koka është ende i shpallur në kërkim.

Ndërkohë Prokuroria e Durrësit ka lëshuar urdhër-arreste për 9 ish-zyrtarë të ARRSH-së nën akuzën e shpërdorimit të detyrës ndërsa Gjykata ka lënë të lirë dy prej tyre. Për këtë çështje Prokuroria ende vijon hetimet./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Këto 2 shenja tregojnë se (ndoshta) nuk do t’i mbushni 60 vjeç

Përveç faktit nëse jeni duke përjetuar ndonjë sëmundje terminale (ose një nga 5 sëmundjet vdekjeprurëse), ju nuk keni asnjë...

Basha vizitë në një punishte artizane në Kukës, merr dhuratën e veçantë

Lideri i demokratëve, Lulzim Basha ka vizituar sot një punishte artizanale në Kukës. Teksa ka bashkëbiseduar me Hate Orën, e cila drejton këtë punishte,...

Manastirliu: Nga e hëna nisim me testet e shpejta me Tiranën

Në një konferencë për mediat, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu deklaroi se Shqipëria ka siguruar 100 mijë teste të shpejta për COVID. Ajo tha...

Qendra e parë tregtare me shkallë lëvizëse, afrikanët bëhen copë për t’i provuar (VIDEO)

Për herë të parë në Kamerun, Afrikë, është hapur një qendër tregtare me shkallë lëvizëse. Qindra qytetarë afrikanë pritën radhën për të hyrë dhe për...

Tjetër humbje në politikën shqiptare/ Covid-19 i merr jetën ish-kryebashkiakut të Elbasanit

Covid-19 ka shënuar një tjetër viktimë në radhët e politikanëve këtë të premte, ku ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare ish-kryebashkiaku i Elbasanit, Engjëll...

Lajme të tjera

Web TV