Rama thumbon sërish Metën: Nuk lë as të vdekurit rehat, e jo më të gjallët

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar sërish presidentin Ilir Meta, duke thënë se ai nuk lë as të vdekurit rehat.

Ai nuk kurseu as kritikat për Partinë Demokratike, duke u shprehur se ata nuk kanë ndryshuar asgjë dhe pretendojnë të qeverisin.

“Ça kërkon Ilir Meta që nuk lë as të vdekurit rehat, e jo më të gjallët. E bëj këtë pyetje jo për Metën si person, por për fenomenin e tmerrshëm të mos ndaljes në të parti dhe trajtuarit të Shqipërisë si plaçkë dhe shqiptarët mish për top. Si mund të thotë PD që jam gati të qeverisë, kur nuk ka reflektuar asgjë, të njëjtat njerëz, të njëjtin ide, në ndryshim që në vend të liderit është një dezhurn, është një bosh. Nuk e kemi betejën me ta, kundërshtarët tanë, nuk janë ata. Ata janë kundërshtarët e Shqipërisë. Kundërshtarët tanë janë ato ndjenja vetëkënaqësie, vetëmjaftueshmërie, vetë përmbushje që të pengojnë të shohësh shumë më tutje kur je i pari”, tha Rama ndër të tjera.

Këto deklarata kreu i qeverisë i bëri nga oborri i inceneratorit të Elbasanit, i cili ka qenë në qendër të sulmeve të opozitës ditët e fundit.

Pa.Va/Fjala.al


Të fundit

Xhaçka kujton 30-vjetorin e anëtarësimit të vendit në OSBE: Shqipëria u ndërtua mbi rrënojat e komunizmit

Përmes një mesazhi në “Facebook”, shoqëruar dhe me video, ministrja Xhakça thekson se në këto 30 vite Shqipëria u...

Aksidentohen 3 makina në Elbasan, 2 të plagosur

Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të rëndë në Elbasan.  Aksidenti ja ndodhur në aksin Elbasan-Metalurgji, ku janë përplasur...

Presidencialet në Iran/ Shpallet fituesi, ja cili është presidenti i ri

Kleriku Ebrahim Raisi do të jetë Presidenti i ri i Iranit. Ai ka fituar zgjedhjet presidenciale teksa ishte i avantazhuar për të triumfuar në...

Sali Berisha, pengu fatkeq i Lulzim Bashës

Miqtë e justifikonin, kurse kundërshtarët talleshin. Të dy palët që ndahen në gjithçka, bashkohen në bindjen se Lulzim Basha është peng i Sali Berishës....

Veliaj i jep “Çelësin e Qytetit” homologut grek, Kostas Bakoyannis ( Video)

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj mirëpriti sot në zyrën e tij homologun e Athinës, Kostas Bakoyannis të cilit i dhuroi “Çelësin e...

Lajme të tjera

Web TV