Sërish shifra të larta/ MSH: 297 raste të reja dhe 4 viktima gjatë 24 orëve të fundit

113 563 lexime

101,061FansaPëlqeje

297 raste të reja pozitive dhe 4 humbje jete janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë, për shkak të Covid-19.

Sipas ministrisë së Shëndetësisë, gjatë këtyre orëve janë kryer 1375 testime dhe janë shëruar 116 qytetarë duke e çuar në 10341 numrin e të shëruarve në vend që prej fillimit të epidemisë.

Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki:
111 raste në Tiranë, 30 raste në Shkodër,
25 raste në Durrës dhe Korçë,
18 raste në Elbasan, 14 rastë në Pogradec, 12 raste në Fier,
9 raste në Vlorë, 7 raste në Krujë, Berat, Sarandë,
6 raste në Lezhë, 5 raste në Lushnje dhe Kuçovë,
4 raste në Kurbin, 3 raste në Kolonjë,
1 rast në Kavajë, Mirëditë, Mallakastër, Kamëz, Tepelenë, Rroskovec, Shijak, Patos, Cërrik.

“Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 257 pacientë, 19 në terapi intensive nga të cilët 5 pacientë janë të intubuar.”, shkruan Ministria në njoftimin e saj.

Kujtojmë që ditën e djeshme u shënua rekord rastesh të reja me 301 raste pozitive dhe 3 viktima nga pandemia.

Pa.Va/Fjala.al

 

Të fundit

Shifra rekord/ 19 të vdekur dhe 846 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri në 24 orë

Shifra rekord infektimesh të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit, ku 846 persona kanë rezultuar pozitivë në...

Horoskopi për nesër, e diel 6 dhjetor 2020!

DASHI Pritet një ditë shumë pozitive për shenjën tuaj, duke filluar nga sfera sentimentale. Janë të mundshme disa keqkuptime në punë, mbase me grindje dhe...

Pfizer: Nuk jemi të sigurt që të vaksinuarit nuk e transmetojnë COVID-19

Marrja e vaksinës anti COVID-19, Pfizer, nuk garanton mostransmetimin e koronavirusit. “Unë mendoj se kjo është diçka që duhet të shqyrtohet. Ne nuk jemi të...

14 viktima dhe 560 raste të reja me COVID në Kosovë

Kosova ka regjistruar 14 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit dhe 560 raste të reja pozitive në 1.620 testime. Sipas të dhënave të...

Covid/ Rusia fillon vaksinimin nga Moska, 70 qendra që ndihmojnë procesin

Rusia po fillon programin e saj të vaksinimit Covid-19, me klinikat në Moskë të cilat kanë prioritet ata që janë më të rrezikuar nga...

Lajme të tjera

Web TV