“Hë e mbajtëm fjalën ?”/ Rama dhe Veliaj vizitojnë familjen që përfitoi 4 shtëpi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama vizitoi familjen Qordja në Farkë, e cila ka përfituar 4 shtëpi të ndara dhe kjo për kryeministrin Rama është tregues i premtimit të mbajtur.

Ky takim është shoqëruar me batuta si nga familjarët dhe nga kryeministri Edi Rama.

Pjesë nga biseda:

Rama: Hë e mbajtëm fjalën
Kryefamiljari: Po çuditërisht po (të qeshura nga të gjithë)
Qytetari: Erion Veliajn e ke të fortë!
Rama: Po ç’e pyet

Kryeministri Rama u ul të bisedonte me anëtarët e kësaj familje në oborrin ende të pa përfunduar, që ua la detyrë djemve të shtëpisë. Në atë moment, kuptoi që maskën me logon e PS e kishte mbrapsht duke shkaktuar sërish të qeshura.

“Po pse s’the që e kam vënë PS te maksa mbapsht apo kshu e do ti”, tha Rama.
“Unë s’e dija që ishte e PS-së ajo”, u përgjigj qytetari.

https://www.facebook.com/watch/?v=1063653134063577

Në fund kryeministri u tha se “do të vinte të pinte një gotë raki kur të bëhej baçja”. Familja Qordja ishte një nga familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntori. Pas 11 muajsh ata do të akomodohen në shtëpinë e re, me qeverinë që mbajti kështu premtimin e bërë.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Festat shkaktojnë trafik të rënduar në Tiranë, shqetësim për drejtuesit

Edhe pse ditë feste dhe pushimi zyrtar, trafiku në Tiranë është kthyer në shqetësimin e drejtuesve të automjeteve. Paraditen e...

U bllokuan në një tunel në Indi për 17 ditë/ Ja si arritën të mbijetojnë 41 punëtorët

Edhe pse në spital, punëtorët indianë që mbetën të bllokuar për 17 ditë në një tunel janë tashmë të sigurt dhe të lumtur. Ata...

A jeni në listë? 3 shenjat e zodiakut që do të kthehen te ish-partnerët në vitin 2024

Ne ndërmarrim vetëm pak ditë para ndryshimit të kohës dhe siç tregojnë yjet, janë tre shenja të zodiakut që në dashuri do të bëjnë...

Pneumonia misterioze, Kina rikthen maskat/ Europa merr masa të rrepta

Autoritetet shëndetësore të Europës janë vënë në gatishmëri të lartë pas miratimit të masave të rrepta në Kinë, këtë herë për të kontrolluar një...

BE presion Greqisë për Shqipërinë/ Zbulohet hapi tjetër i Athinës

Ka disa ditë që në Athinë zhvillohen konsultime intensive diplomatike, në mënyrë që Greqia të japë miratimin tek letra e përbashkët e 27 vendeve...

Lajme të tjera

Web TV