Zgjedhjet e 25 prillit/ Veliaj i bindur: Opozita do të përçahet në pesë parti

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka deklaruar të shtunën se opozita do të shkojë në zgjedhje e përçarë ne 5 parti, sipas tij.

Veliaj ka marrë pjesë në takim me qytetarët, të cilëve u ka folur për rëndësinë e zgjedhjeve të 25 prillit. Sipas kryebashkiakut, opozita do të dalë në zgjedhje e ndarë në 5 parti të reja, duke u thënë të pranishmëve që do t’i numërojnë në ditët  në vazhdim.

 “Ne e kemi beteje të rëndësishme. Kjo është hera e parë në histori që PS futet në betejë e bashkuar. Nuk del asnjë parti tjetër për të sfiduar PS-në. Kjo është hera e parë që pala tjetër del e përçarë në 5 parti. Mbajeni mend! Në 5 parti, do t’i numëroni në ditët në vijim. 5 parti të tjera nga e djathta. Nuk bëjnë dot zap shtëpinë e tyre,”, deklaroi  Veliaj.

Ditët e fundit, kryebashkiaku në takimet e tij me qytetarët ka sulmuar jo pak herë Partinë Demokratike, ku ndër të tjera ai është shprehur se ata funksionojnë si “Big Brother” me eleminime në shtëpinë e tyre. Nga ana tjetër, sipas tij, filozofia e Partisë Socialiste është bashkimi.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Pritjes i vjen fundi/ Nisin përgatitjet për “BBV3”, ja pamjet brenda shtëpisë (Foto)

Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa...

“Më duhen 8 mijë euro”/ Gazetari publikon mesazhet, si Naim Murseli kërkonte para borxh

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe gazetari Milaim Zeka ka deklaruar se babai i Naim Murselit ka ndryshuar qartë qëndrim në lidhje me vrasjen...

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin e tij. Abolfazl Saber Mokhtari,...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Lajme të tjera

Web TV