4 shenjat më inteligjente sipas horoskopit

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Virgjëresha

Virgjëreshat kanë një tipar që i bën ata të arrijnë t’i lexojnë njerëzit përreth tyre. Ata besojnë në vetvete dhe nuk heqin dorë nga askush, gjë që e bën shumë më të lehtë të “hyjnë” në mendjet e të tjerëve me sigurinë se ata nuk do të ndikohen nga qëllimet e tyre negative. Mashtrimet nuk funksionojnë me këta njerëz.

Akrepi

Akrepat janë vërtet njerëz të vështirë për t’u mashtruar dhe kjo kryesisht për shkak të mosbesimit të tyre natyror, i cili gjithmonë i bën ata t’i analizojnë të tjerët para se të veprojnë, duke u përpjekur të zbulojnë nëse po flasin të vërtetën. Nëse zbulojnë qëllimet e tyre negative, Akrepat do të tërhiqen dhe do të gjejnë një mënyrë për t’u hakmarrë. Prandaj, është më mirë të jesh gjithmonë i sinqertë me ta.

Bricjapi

Meqenëse janë shumë racionalë, Bricjapët kanë një prirje më të madhe për të eksploruar qëllimet e të tjerëve dhe për të kapur çdo ndjenjë negative. Ata nuk pranojnë të mashtrohen nga askush dhe, para se të hapen me dikë, ata e hetojnë atë shumë mirë. Kjo i bën Bricjapët të zbulojnë shumë shpejt se kush nuk e meriton sinqeritetin e tyre.

Ujori

Ujorët gjithashtu nuk janë njerëzit më manipulues në zodiak. Ata e dinë që jo të gjithë kanë zemër të mirë dhe nuk fshihen kur zbulojnë se dikush po përpiqet t’i dëmtojë ata. Iu afrohen atyre dhe arrijnë t’i japin drejtim situatave menjëherë. Ata përpiqen të veprojnë me qetësi, por nuk e konsiderojnë një problem që t’i përjashtojnë të tjerët nga jeta e tyre nëse e meritojnë.

Të fundit

Rama kujton tërmetin e 26 nëntorit: Më e mira është e gjitha përpara nesh!

Kryeministri Edi Rama në një vjetorin e tërmetit tragjik të 26 nëntorit me 51 viktima ka bërë një raport...

Udhëzimi/ Si do zhvillohet mësimi i kombinuar, detajet e skenarit II

Skenari i dytë i mësimdhënies, i pritshëm me kohë, pas valës së dytë të virusit në vendin tonë, parashikon që mësimi të zhvillohet midis...

Sot një vit nga tërmeti i tmerrshëm që shkaktoi 51 viktima në Shqipëri

Sot bëhet 1 vit nga tërmeti 6.4 ballë me pasoja tragjike i datës 26 nëntor të vitit të kaluar, ku u shuan 51 jetë...

Shtrëngohen masat, Manastirliu rekomandon mësimin me alternim

Shqipëria është futur në ditë të kqija. Boritë e alarmit që kanë rrënë prej kohësh, për rekorde me numra të infektuarish e humbje jete,...

Lajme të tjera

Web TV