“Harroi” t’i deklaronte, britanikes i sekuestrohen 21 900 paund në Rinas

113 563 lexime

101,061FansaPëlqeje

Një britanikeje i janë sekuestruar 21 900 paund të padeklaruara në doganën e Rinasit. Gjatë kontrolleve të pasagjerëve u konstatua se shtetasja britanike me inicialet J.R.B, kishte të padeklaruara një sasi të madhe në paund.

Paratë u sekuestruan në cilësinë e provës materiale dhe britanikja akuzohet për veprën penale “Mosdeklarimi i të hollave në kufi dhe sendeve me vlerë” parashikuar nga neni 179.a i K.Penal.

Nuk janë të paktat rastet kur shtetas shqiptar apo të huaj kanë tentuar që të kalojnë përmes Rinasit pa deklaruar shumën e madhe të parave që janë pasur me vete.

la.mi/Fjala.al

Të fundit

LëBron Xhejms, deri në 2023-shin me Los Anxheles Lejkërs, tani vlen 435 milionë $

LëBron Xhejms dhe Los Anxheles Lejkërs kanë rënë dakord për zgjatjen e marrëveshjes edhe për dy sezone të tjera,...

Çfarë është “Konferencë Liga”, turneu i 3-të evropian që kulmon në “Arenën Kombëtare” në 2022-shin

Zyrtare, Tirana mirëpret një finale të madhe: Turneu i 3-të evropian, “Konferencë Liga”, kulmon në “Arenën Kombëtare” në 2022-shin. Kështu, Tirana do të jetë për...

Ndërtimi i 2000 apartamenteve në Durrës, Balla falenderon Princin e Kurorës së Abu Dhabit, al Nahyan: Mik i vyer i Shqipërisë

Kuvendi i Shqipërisë votoi sot Marrëveshjen “Për Bashkëpunimin Ekonomik” mes Shqipërisë dhe Emirateve të Bashkuara Arabe, duke i dhënë rrugë njërit nga projektet më...

Liga e Evropës, shënohen 35 gola në 12 ndeshjet e orës 18:55, njihen edhe 10 të kualifikuar për më tej

Shënohen 35 gola në 12 ndeshje, edhe 10 skuadra të tjera kualifikohen që tani për më tej. Veprimtaria e dytë e klubeve të kontinentit,...

E sulmuan se bëri shqiponjën/ Miss Serbia: Doja tu tregoja anën time më të mirë

Irina Jovanka, pjesëmarrëse e “Miss Freedom of the World”, konkurs i bukurisë që u zhvillua në Kosovë, tërhoqi vëmendjen e mediave më të mëdha...

Lajme të tjera

Web TV