Pandemia/ Balla shpërndan maska në Librazhd dhe bën një thirrje për qytetarët

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla nisur nga rritja e rasteve me koronavirus vizitoi nga afër zonat më të populluara të qytetit të Librazhdit për të parë nga afër respektimin e masave anti COVID-19, të cilat shërbejnë për të mbrojtur shëndetin e qytetarëve.

I shoqëruar nga kryetari i Bashkisë, Kastriot Gurra, Balla shpërndau maska për qytetarët si dhe i bëri thirrje atyre që të respektojnë rregullat e distancimit social si dhe të mbajnë maska mbrojtëse për ruajtjen e shëndetit.

Sipas Ballës, jo vetëm ekipet e Task Forcës, por të gjithë mund të kontribojmë me këshillimet për mbajtjen e maskës kudo, për të rritur ndërgjegjësimin për rëndësinë e veprimeve individuale për të mirën e përbashkët.

Jo vetëm ekipet e Task Forcës, por të gjithë mund të kontribojmë me këshillimet për mbajtjen e maskës kudo, për të rritur ndërgjegjësimin për rëndësinë e veprimeve individuale për të mirën e përbashkët. Isha në Librazhd dhe në zona të mbipopulluara sikurse janë tregjet, do të insistojmë në respektimin e plotë të masave antiCOVID, për të mbrojtur shëndetin e qytetarëve. Mos harroni
#maskë
#distancë
#higjienë
”, shkruan Balla./Bl.lBa/Fjala.al

Të fundit

Horoskopi për nesër, 27 nëntor 2020

Ky është horoskopi për ditën e premte 27 nëntor 2020. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si...

Operacioni antidrogë në Elbasan/ Policia jep detaje: Droga u kap në një furgon me dru

Policia e Elbasanit jep të dhënat zyrtare mbi operacionin antidrogë të zhvilluar pak orë më parë në Elbasan. Në vijim të punës për goditjen e...

Masat anti-Covid, skenarët si do zhvillohet mësimi në shkollat 9-vjeçare dhe gjimnaze

Pas kërkesës nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë që shkollat të bëhen në mënyrë të kombinuar, online dhe në klasa, ministrja e Arsimit, Evis...

Biden: Ne jemi në luftë me virusin, jo me njëri-tjetrin

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka bërë thirrje për t'i dhënë fund "epokës së zymtë të ndarjes", pasi vendi përballet...

Ahmetaj në Abu Dabi, firmosen marrëveshjet: 2000 shtëpi do të ndërtohen në Spitallë dhe Durrës

Ministri për Rindërtimin Arben Ahmetaj, ka zhvilluar sot një vizitë të rëndësishme në kryeqytetin e Emirateve të Bashkuara Arabe, në Abu Dabi, ku ka...

Lajme të tjera

Web TV