Champions League/ Ja cilat janë sfidat më interesante të së martës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Champions League rikthehet sërish këtë javë me sfidat e grupeve. Sfidat hapëse do të jenë Locomotiv Moscow-Bayern dhe Shakhtar-Inter. Bavarezët vijnë favoritë absolutë pas një fitoreje fantastike ndaj Atleticos në sfidën e parë dhe një fitore 5-0 ndaj Frankfurt në kampionat. Nga ana tjetër Interi triumfoi ndaj Genoas në kampionat, por barazoi ndaj Monchengladbach në sfidën e parë në Champions.

Atalanta që fitoi ndaj Midtjylland bindshëm do të presë Ajaxin që u mund nga Liverpooli i Klopp. Këta të fundit do të ndeshen me Midtjylland. Borussia Moenchengladbach që mori një barazim të vlefshëm ndaj Interit, do të presë Realin e Madridit që humbi befasisht ndaj Shakhtar në “Bernabeu” sfidën e parë.

Sfida të tjera që do të jenë në këtë kompeticion ditën e sotme janë Atletico Madrid-Salzburg, Porto-Olympiacos dhe Marseille-Manchester City.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

E tmerrshme/ Automjeti ngre në ajër 62-vjeçarin në Kamëz dhe zhduket pa lënë gjurmë, thirrja e djalit të viktimës (Video)

Mbrëmë në orën 8 pa 20 të darkës në bulevardin Donald Trump, të Kamzës ndodhi një aksident automobilistik. 62-vjeçari, Ibra...

Të shtëna me armë zjarri në rrugën “5 Maji”, qëllohet drejt një automjeti (Emri)

Disa të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak minuta më parë në Tiranë. Policia njofton se është qëlluar me armë zjarri në drejtim të...

‘Ma punuan, më vranë shpirtërisht’/ Halim Kosova zbardh mesazhet me Bashën dhe tregon si e skualifikuan nga Komisioni i Vlerësimit

Doktori i njohur, mjeku gjinekolog Halim Kosova ka bërë një rrëfim jo të zakonshëm sot në “Open”, ku ka treguar për jetën e tij...

Teuta heshtje shtypi para Vllaznisë, mungon Karabeci, por kthehet Kuro

Bregdetarët përballen të mërkurën në Durrës me kryesuesen e renditjes. Të mërkurën luhen të gjitha takimet e javës së 22-të të Kategorisë Superiore, nga...

E trishtë/ Infermieri i njohur ndërron jetë si pasojë e infektimit me covid-19 (Emri+Foto)

Nerim Vaçi nga Mati ka ndërruar jetë ditën e sotme, pasi nuk arriti dot ta fitojë betejën personale me Covid-19. Mësohet se Vaçi është i...

Lajme të tjera

Web TV