Ndalohen 5 sirianë në Pogradec

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Policia në Pogradec ka ndaluar 5 shtetas sirianë. Mësohet se refugjatët e arrestuar ishin refugjate dhe po udhëtonin me një maninë.

Por kur mjeti ka pikasur postbllokun e policisë në hyrje të qytetit, ka ikur me shpejtësi në kundra vajtje në një rrugë paralele, por është përplasur pranë një trotuari tek lumi i qytetit.

Drejtuesi i mjetit është larguar dhe është kapur disa qindra metra më tej nga policia midis pallateve.

la.mi/Fjala.al

Të fundit

E fshehta e dorёshkrimit

Dorèshkrimet nuk digjen/ Mihail Bulgakov Nga Fatmir Minguli Ishin  ditёt e para tё  karantinёs e brenda shtёpisё  mё dukej  se vlera...

Dhunonte dhe kërcënonte me vrasje bashkëshorten, arrestohet dibrani

Një 46-vjeçar është arrestuar nga Policia e Dibrës pasi ushtronte dhunë ndaj bashkëshortes dhe e kërcënonte me vrasje. Në pranga ka rënë shtetasi E....

Elbasan/ Balla takim me bizneset e vogla: Është çliruar plotësisht nga tatim-fitimi dhe TVSH-ja

Nisma fiskale që hyn në fuqi më 1 Janar 2021 për zerimin e tatim fitimit për bizneset deri në 14 milion lekë, dhe e...

Godet me grusht mjekun e urgjencës së Elbasanit, arrestohet 29-vjeçari

Policia e Elbasanit arrestoi një 29-vjeçar. Ai akuzohet se ditën e djeshme goditi një mjek në spitalin e qytetit teksa ishte në krye të...

Rruga e Adriatikut dhe gënjeshtrat për mikëpritjen

Guido Ruotolo  Në reportazhin e tij të dytë gazetari i mirënjohur italian Guido Ruotola sjellë për lexuesin shqiptar kujtimet dhe mbresat e tij nga viti...

Lajme të tjera

Web TV