Pandemia/Republika Çeke vendos karantinën, situata jo e mirë

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Republika e Çekisë vendosi orë policore nga 21:00 deri në 05:00 si masë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Kjo masë do të jetë në fuqi deri më 3 nëntor.

Dyqanet me pakicë që ende funksionojnë nën kufizimet aktuale duhet të mbyllen deri në orën 20:00.

Të dielave gjithçka duhet të jetë e mbyllur, me përjashtim të pikave të karburantit, farmacive ose dyqaneve në stacionet e trenit dhe pikat e tjera të udhëtimit.

Qeveria ka shtuar kufizimet tre herë në dy javët e fundit për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve.

la.mi/Fjala.al

Të fundit

Zbardhen emrat e anëtarëve të Komisionit të Posaçëm për raportin e Dick Marty

Ditën e nesërme në Kuvend pritet të votohet përbërja e Komisionit të Posaçëm Parlamentar për raportin e Dick Marty. Anëtarët...

Testoni veten, e gjeni dot sa delfinë ka në këtë foto?

Vlerësoni aftësinë tuaja vëzhguese me këtë sfidë e cila është bërë virale kohët e fundit në rrjetet sociale. Shikojeni foton disa herë dhe më pas...

Shënohen 14 viktima dhe 555 raste të reja në Kosovë

Autoritetet e Kosovës kanë bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 14 viktima dhe 555 raste të reja me Covid-19. Instituti...

Bota e futbollit në zi, ndahet nga jeta mbrojtësi 31-vjeçar

Një lajm i rëndë vjen sërish për botën e futbollit. Është ndarë nga jeta në moshën 31-vjeçare për shkak të sëmundjeje të rëndë, (kancer...

I infektuar me Covid, Etrit Berisha shtrohet në spital

Portieri i kombëtares shqiptare të futbollit është shtruar në spital si pasojë e COVID-19. Lajmin e japin para pak minutave mediat italiane. Sipas tyre portieri...

Lajme të tjera

Web TV