Presidenti i Barcelonës jep dorëheqjen para sfidës me Juventusin

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Joseph Bartomeu dhe grupi i tij i drejtuesve, kanë dhënë dorëheqjen nga Barcelona 24 orë para ndeshjes me Juventusin.

Njeriu që mbajti për 7 vite postin e presidentit tek katalanasit, vendosi të largohet vetë, për të shmangur shkarkimin nga referendumi i planifikuar në fundjavë. Bartomeu kishte përfunduar shpesh në qendër të skandaleve dhe së fundi kishte kundër pjesën më të madhe të futbollistëve, me në krye Lionel Messin, që kërkoi largimin në verë.

Messi u shpreh hapur se ishte i zhgënjyer nga bordi drejtues i skuadrës, ndërkohë që dhe Luis Suarez u largua nga ekipi si një lojtar i tepërt e i padobishëm.

Por jo vetëm Messi e Suarez pasi prej kohësh disa figurave kryesore në ekip si Pique, Neymar apo edhe Dani Alves kanë qenë në luftë më kreun e klubit suke bërë deklarata të forta ndaj tij.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Shifra rekord/ 19 viktima dhe 711 raste të reja me COVID në Kosovë

19 viktima dhe 711 raste të reja me COVID-19 janë shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë. Lajmi është...

Akuzat për fshehjen e numrit të viktimave, Rama do të flasë sot

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se sot, në orën 18:00, do të japë një mesazh për shqiptarët pas akuzave të opozitës për fshehjen e...

Sulmohet me gurë Qendra e re Shëndetësore në Elbasan, reagon Taulant Balla

Dhunohet qendra shëndetësore në Elbasan, goditen me gurë dritaret, thyhen xhamat. Deputeti Taulant Balla e konsideroi një akt të paprecedent dhunimin e kësaj qendre shëndetësore...

Infektohet me Covid-19 Koço Kokëdhima dhe bashkëshortja e tij

Është infektuar me Covid-19 ish-deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Koço Kokëdhima dhe bashkëshortja e tij. Kokëdhima është edhe Presidenti i Apolonisë, ndërsa nuk është e...

A ka pasur një tradhti? Vin Veli flet për raportet me Bora Zemanin tri vjet pas divorcit

DJ i njohur Vin Veli ka thyer heshtjen dhe ka vendosur të flasë për raportet me ish- partneren e tij, me të cilën ka...

Lajme të tjera

Web TV