Dhunuan dhe bënë për spital 56-vjeçarin, arrestohen 4 persona

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Policia e Vlorës ka vënë në pranga katër persona të cilët në bashkëpunim me njëri- tjetrin kanë plagosur me sende të forta një 56- vjeçar.

Sipas policisë ngjarja ka ndodhur një ditë më parë në Orikum, Vlorë, ku të arrestuarit në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë goditur me sende të forta, duke i shkaktuar dëmtime, shtetasin I. H., 56 vjeç, banues në Orikum.

I plagosuri është dërguar me urgjencë në spitalin rajonal të Vlorës për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësorë, ku raportohet se ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Ndërkohë sipas uniformave blu të arrestuarit janë P. H., 58 vjeç, H. H., 43 vjeç, Q. H., 56 vjeç dhe A. H., 21 vjeç.

Lidhur me ngjarjen, materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Humb kontrollin e makinës duke u përplasur me murin, humb jetën 53-vjeçari në Lushnjë

Një 53- vjeçar ka ndërruar jetë paraditen e kësaj të marte në Lushnjë, si pasojë e një aksidenti me...

Mazhoranca rrëzon dekretin e Metës për ‘Policinë e Shtetit’, Murrizi voton pro

Komisioni i Sigurisë ka rrëzuar dekretin e Presidentit, Ilir Meta për ligjin e “Policisë së Shtetit”. Dekreti është votuar kundër nga deputetet e mazhorancës,...

Basha viziton çiftin e pensionistëve në Tiranë: Ruani veten, virusi është i rrezikshëm

Lideri i opozitës Lulzim Basha, ka zhvilluar ditën e sotme takime me pensionistët në Tiranë duke u njohur me shqetësimet e tyre. Basha është...

Ketri i dehur kthehet në hit në internet

Mathleen Morlok nga Minesota javën e kaluar vendosi të pastrojë frigoriferin e saj dhe të heqë qafe dardhat tashmë të pjekura. Ndërsa disa ketra vizitojnë...

Humb kontrollin e mjetit dhe përplaset me murin, gjen vdekjen drejtuesi

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar paraditen e sotme në fshatin Plug të Lushnjes. Burime policore bëjnë me dije...

Lajme të tjera

Web TV