“Humbën artistin e madh”/ Basha mesazh ngushëllues për ndarjen nga jeta të Avni Mulës

113 563 lexime

101,061FansaPëlqeje

Kreu i PD Lulzim Basha ka reaguar pas ndarjes nga jeta të kompozitorit të njohur, Avni Mula.

Basha shkruan ndër të tjera se Mula la pas një krijimtari të vyer.

“Arti dhe artdashësit shqiptarë humbën sot Avni Mulën artistin e madh dhe kompozitorin që ndriçoi me artin e tij kohët e errëta e na la pas një krijmtari të vyer. Mendimet e mia sot janë për Invën dhe familjen Mula, miqtë dhe kolegët e artistit të madh Avni Mula. U prehtë në paqe!”, shkruan Basha.

Kompozitori u nda nga jeta në moshën 92-vjeçare mbrëmjen e ditës së enjte ndërkohë që lajmin e bëri të ditur vetë e bija e tij, Inva Mula.

Pa.Va/Fjala.al

 

Të fundit

Shifra rekord/ 19 të vdekur dhe 846 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri në 24 orë

Shifra rekord infektimesh të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit, ku 846 persona kanë rezultuar pozitivë në...

Horoskopi për nesër, e diel 6 dhjetor 2020!

DASHI Pritet një ditë shumë pozitive për shenjën tuaj, duke filluar nga sfera sentimentale. Janë të mundshme disa keqkuptime në punë, mbase me grindje dhe...

Pfizer: Nuk jemi të sigurt që të vaksinuarit nuk e transmetojnë COVID-19

Marrja e vaksinës anti COVID-19, Pfizer, nuk garanton mostransmetimin e koronavirusit. “Unë mendoj se kjo është diçka që duhet të shqyrtohet. Ne nuk jemi të...

14 viktima dhe 560 raste të reja me COVID në Kosovë

Kosova ka regjistruar 14 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit dhe 560 raste të reja pozitive në 1.620 testime. Sipas të dhënave të...

Covid/ Rusia fillon vaksinimin nga Moska, 70 qendra që ndihmojnë procesin

Rusia po fillon programin e saj të vaksinimit Covid-19, me klinikat në Moskë të cilat kanë prioritet ata që janë më të rrezikuar nga...

Lajme të tjera

Web TV