Ndarja nga jeta e Avni Mulës/ Ardit Gjebrea bën dedikimin e ndjerë: Unë kthehem në fëmijëri

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ardit Gjebrea ka shkruar një status të ndjerë në Instagram për humbjen e kompozitorit të madh, Avni Mula.

“Tashmë u bashkuan në qiell!
Dhe unë kthehem në fëmijëri, kur muzika e Tij më dha emocionet e para:

“Kur këndoj për ty moj nënë”
“I ëmbël zëri i gjyshes”
“Për çdo vit në maj”
Sa shumë kujtime Avni Mula – paqe për Ty!
Ngushëllime @invamula “- shkruan Ardit Gjebrea në Instagram.

Kompozitori i shquar Avni Mula ka ndërruar jetë në moshën 92-vjeçare. Lajmin e lidhur e dha vajza e tij, Inva me anë të postimi në rrjetet sociale, me anë të një postimi në Instagram.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Rihanna shfaqet më seksi se kurrë, pozon “topless” (Foto)

Rihanna është shfaqur tepër joshëse në “Instagram”. Këngëtarja me famë ndërkombëtare, është shfaqur “topless” në koleksionin e saj të...

Baton Haxhiu zbulon planin ‘bombë’ të Albin Kurtit: Synon që të jetë kryeministër i Shqipërisë

Analisti Baton Haxhiu ka nxjerrë zbuluar ‘skenarin e fshehtë’ të Albin Kurtit. Ai thotë se Kurti ka ambicie që një ditë të jetë dhe kryeministër...

Pas Maradonës, ndërron jetë një tjetër legjendë e futbollit argjentinas

Futbolli argjentinas është përsëri në zi. Leopoldo Jacinto Luque, një nga sulmuesit më të mirë të Amerikës së Jugut të viteve 1970 dhe kampion...

Makinat përplasen prej akullit/ Shoferët shfryjnë inatin ndaj njëri-tjetrit me grushte dhe shkelma

jë aksident automobilistik ka ndodhur në lagjen “11 nëntori” në Elbasan. Mësohet se një mjet tip “Fiat” është përplasur me një mjet tip “Benz”. Për...

“U prehtë në paqe shpirti yt brilant”/ Shuhet mjeku i njohur, kolegët dedikime të ndjera (Foto)

Një tjetër humbje e madhe nga bluzat e bardha. Doktori i njohur neurolog Ali Kuqo ka ndërruar jetë për shkaqe natyrale në moshën 84-vjeçare. Ai...

Lajme të tjera

Web TV