Gazetarit të njohur i vendosin lëndë shpërthyese në banesë

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Gazetarit të njohur Elidion Ndreka i kanë vendosur një sasi lëndësh shpërthyese gjatë mesnatës në pjesën e jashtme të banesës.

Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur rreth orës 00:30, në fshatin Balldre. Fatmirsisht blutë raportojnë se nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Burime nga grupi hetimor bëjnë të ditur se një automjet është filmuar nga një kamera sigurie, nga i cili ka zbritur një person dhe ka vendosur lenden plasëse dhe më pas është larguar.

“Në pjesën e jashtme të hyrjes së  banesës së shtetasit E.N,  ka shpërthyer një sasi e vogël dyshohet  lëndë plasëse, ku si pasojë ka vetëm dëme të vogla materiale”, thuhet në njoftimin e policisë.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor ku vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Kjo është ngjarja e dytë e kësaj natyre gjatë që ka ndodhur gjatë natës së kaluar ku edhe një banori në Vlorë i kishin vendosur sasi lëndësh shpërthyese në derën e banesës.

 

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Lajm i mirë/ Vaksina e Oksfordit gati për shpërndarje të shpejtë globale

Një vaksinë për Covid-19 e prodhuar nga Universiteti britanik i Oksfordit dhe firma farmaceutike AstraZeneca ka treguar rezultate të...

Trump jep urdhër për transferimin e pushtetit, por ende nuk pranon humbjen

Pasi Miçigan certifikoi zyrtarisht fitoren e demokratit Biden, presidenti Trump duket se ka pranuar humbjen, ose pothuajse. Përmes një postimi në Twitter ai njoftoi se...

Hidhet shorti i edicionit të parë, Kampionati Kombëtar i Futbollit 5×5 nis më 26 nëntor

Federata Shqiptare e Futbollit organizoi sot Tiranë hedhjen e shortit për edicionin e parë të “Kampionatit Kombëtar të Futbollit 5×5” 2020-2021. Në shortin e...

Jeta e El Chapos në qeli, ja si i kalon 23 orë mes katër mureve

Trafikanti meksikan i drogës, Joaquín el “Chapo” Guzmán Loera, u dënua me burgim të përjetshëm në korrik të 2019. Avokati i tij, Jeffrey Litchman,...

Covid-19/ Rekord i ri viktimash në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 19 viktima nga COVID-19. Kjo është shifra më e lartë e regjistruar e viktimave ditorë...

Lajme të tjera

Web TV