“Lamtumirë”, Hoti dhe Thaçi mesazh ngushëllimi për vdekjen e Avni Mulës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Krerët e politikës kosovare i janë bashkuar dhimbjes për ndarjen nga jeta të kompozitorit të madh, Avni Mula. Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, thekson se vepra e çmuar e kompozitorit dhe baritonit tonë, do të jetojë gjatë edhe për brezat që do të vijnë.

Me pikëllim e mora lajmin për ndarjen nga jeta të artistit të madh shqiptar, Avni Mula. Ngushëllime të sinqerta Inva Mulës, të gjithë familjes dhe komunitetit të artistëve. Vepra e çmuar e kompozitorit dhe baritonit tonë, do të jetojë gjatë edhe për brezat që do të vijnë”, shkruan Hoti.

Po ashtu, ngushëllime shpreh edhe Presidenti Hashim Thaçi, i cili thekson se vdekja e Mulës është humbje madhe e kulturës kombëtare, familjes dhe miqve të tij.

Vdekja e kompozitorit të shquar shqiptar, Artistit të Popullit, Avni Mula, është humbje madhe e kulturës kombëtare, familjes dhe miqve të tij.

Brenda një periudhe të gjatë jetësore, Avni Mula kontribuoi në shumë fusha të artit muzikor, duke lënë pas një trashëgimi të pasur dhe elitare. Lamtumirë maestro, lamtumirë Nderi i Kombit!”, thekson Presidenti Thaçi./Bl./Ba/Fjala.al

Të fundit

Çfarë ndodh në trurin tuaj kur keni rritje të ndjekësve në rrjete sociale?

Kur ndjekësit tuaj të Instagram rriten, truri juaj reagon në mënyra të veçanta – disa të këndshme, disa pak...

28 persona të plagosur/ Mot i acartë, ngrica dhe ulje temperaturash

Europa është përfshirë nga moti i keq, ku stuhia në Gjermani dhe përmbytjet në Francë kanë bërë që dhjetëra familje të evakuohen nga banesat...

“Ka lënë gjurmë në histori” Spiropali për akuzat ndaj Fatos Nanos: Nuk i trembet reagimit të neveritshëm të Metës dhe Berishës

Ministrja Elisa Spiropali i del në mbrojtje ish-kryetarit të Partisë Socialiste Fatos Nano, pas deklaratave të këtij të fundit në emision javën e kaluar,...

Shkodër/ Konfirmohen 2 raste të riinfektimit me Covid-19

Dy persona janë riinfektuar në qytetin e Shkodrës. Bëhet me dije se dy persona të moshave 40 dhe 50-vjeç kanë rezultuar për herë të...

Burrin e ka në burg, gruaja në lidhje të fshehtë me një të ri/ E gjen belaja

Një grua që e ka burrin në burg dhe që ra në dashuri me një djalë beqar, ka kërkuar mbrojte në polici, jo prej...

Lajme të tjera

Web TV