Hoqi maskën/ Vittorio Sgarbi nxirret ‘zvarrë’ nga Parlamenti i Italisë (Video)

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Politikani i njohur Vittorio Sgarbi është nxjerrë me forcë nga Parlamenti i Italisë pas replikave të ashpra ndërkohë që kishte hequr edhe maskën.

“Ju jeni fashistë”, ka thënë Sgarbi, i cili është përjashtuar nga seanca e sotme, pasi ka hequr maskën.

Sgarbi prej kohësh është kthyer në kritikun më të madh ndaj faktit se me koronavirusin po bëhet politikë për të manipuluar njerëzit.

Për këtë arsye ai ka dalë kundër masave qeveritare. Ndërkohë gjatë ditës së enjte Italia numëroi një rekord me 217 viktima dhe 26831 raste të reja nga virusi i rrezikshëm.

Pa.Va/Fjala.al

 

Të fundit

Basha: Mjekët nuk kanë përgjegjësi për fshehjen e viktimave nga Covid-19

Kreu i PD, Lulzim Basha ka organizuar një takim me mjekët që po përballen me COVID-19 si dhe për...

Musk bëhet njeriu i dytë më i pasur në botë, lë pas Bill Gates dhe Zuckerberg

Elon Musk është njeriu i dytë më i pasur në botë, pasi ka rrëzuar nga froni Bill Gates. Pas një rritje të vazhdueshme të...

Nga djalosh i thjeshtë në shpresë për botën, krijuesi i vaksinës së Covid-19

Ugur Sahin, njeriu i cili ka zgjuar shpresat e të gjithë botës me krijimin e vaksinës anti-Covid, emigroi në moshën 4-vjeçare në Gjermani. Ai...

Pesë problemet shëndetësore që marrin fund me çaj xhinxheri

A e dini se pirja e çajit të xhenxhefilit ose ujit me xhenxhefil ka shumë përfitime shëndetësore? Ka një efekt të butë detoksifikues dhe...

Horoskopi, 25 nëntor 2020

Dashi Hëna është e favorshme: përfitoni prej saj, qiell i bukur për dashuri. Në punë, ky është një vit që përfshin vendime të rëndësishme dhe...

Lajme të tjera

Web TV