Pamje të frikshme nga Turqia/ Ja dëmet e shkaktuara nga tërmeti 6.6 ballë (Foto dhe Video)

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Turqinë dhe Greqinë. Epiqendra ishte në ishullin grek të Samos që ndodhet pranë brigjeve turke.

Qyteti Izmir në Turqi ka pësuar dëme të mëdha materiale. Shumë ndërtesa janë rrëzuar e shkatërruar, ndërsa të tjera kanë pësuar dëme të konsiderueshme.

Ndërkohë janë publikuar pamjet e para nga dëmet e shkaktuara:

 

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

24 nëntor 1859/ Charles Darwin, triumfi i botëkuptimit iluminist pas botimit “Mbi origjinën e specieve”

Më 24 nëntor 1859 pa dritën e botimit një prej kryeveprave të mendimit iluminist. Botohet libri “Mbi Origjinën e...

Balla në Cërrik: Në Buxhetin 2021 u miratuan 9.5 mln dollarë shtesë në bujqësi

Vijojnë investimet në infrastrukturën ujitëse të tokave bujqësore në të gjithë Qarkun e Elbasanit. Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla sëbashku me...

Gjoba për Metën në ditëlindjen e Bes Kallakut, reagon Rama: Shembull skandaloz

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për gjobën e vënë ndaj presidentit Ilir Meta dhe Monika Kryemadhit, pasi morën pjesë në ditëlindjen e aktorit Bes...

Dëshironi të bini nga pesha? Kjo vitaminë është një zgjidhje për ju

Një studim nga shkolla mjekësore austriake, ‘MediUni Vienna’, thotë se vitamina A në të vërtetë mund funksionojë për humbjen në peshë, veçanërisht kur moti...

Tërmeti/ Veliaj-Ramës: Këtë javë në Kombinat fillon puna për pallatet e reja

Këtë javë në Kombinat do të fillojë puna për pallatet e reja, ku do të strehohen familjet e prekura nga tërmeti. Ky fakt u bë...

Lajme të tjera

Web TV