Shkundet Turqia/ Tërmet 6.6 ballë, lëkundjet ndjehen edhe në Greqi

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Turqinë.

Lëkundjet janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli, Bursa si dhe në Greqi.

Qendra e tërmetit që u ndie në shumë provinca u njoftua si İzmir Karabağlar. Sipas Qendrës Evropiane të Sizmologjisë, AFAD njoftoi intensitetin e tërmetit si 6.6, ballë

Këshilli i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave deklaroi se tërmeti ishte 6.6 i shkallës rihter dhe epiqendra e tij Deti Egje.

 

Pa.Va/Fjala.al

 

Të fundit

ANALIZA/ Bilanci kuqezi: Rekord, rinovim & lojtarë për 10 vitet e ardhshme

Kombëtarja shqiptare e futbollit fitoi ndaj Bjellorusisë 3-2 në Tiranë, duke u renditur në krye të Grupit 4 të...

613 kg kokainë mes bananeve, shtyhet sërish gjyqi ndaj Arbër Çekajt

Është shtyrë për të dytën herë në Gjykatën e Posaçme të Apelit, procesi ndaj Arbër Çekajt, i akuzuar për 613 kg kokainë të kapur...

Rama: Zbatoni masat kufizuese, shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë

Kryeministri Edi Rama në një konferencë për mediat ka bërë apel që të gjithë të ndihmojnë në betejën me Covid. Shefi i qeverisë është...

Asteroid gjigant do të kalojë “afër Tokës” me shpejtësi 90 mijë km/orë

Një asteroid i madh po shpejton drejt Tokës me 90,000 km/orë dhe do të vijë në afërsi me Tokën të dielën, 29 nëntor. Asteroidi është...

Hidrocentrali i Banjës, aty ku turbinat nuk punojnë

Nga Leonard Veizi  Në fundjavë nuk ke mundësi të bësh plane afatgjata, ndaj vendos me të shpejtë të bëj një vizitë në Hidrocentralin e Banjës,...

Lajme të tjera

Web TV