Hazard rikthehet me gol/ Real Madrid ‘paralajmëron’ Interin, shkatërron Huescan

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Real Madrid ka fituar 4-1 kundër modestëve të Huesca-s në shtëpi duke lënë pas zhgënjimin pas barazimit me Monchengladbach në Champions League.

Më shumë bujë bëri rikthimi i Hazard që mungonte prej disa muajsh dhe luajti për 61 minuta. Jo vetëm kaq, por belgu ishte edhe autori i golit që zhbllokoi takimin, duke gjetur rrjetën me Real Madrid pas 392 ditësh.

Hazard në minutën e 40 lëshoi një goditje potente nga jashtë zone, e cila ishte e paarritshme për portierin. Atij iu bashkua edhe Benzema me një dopietë si dhe Valverde duke vendosur përfundimisht ndeshjen.

Real Madrid do të ndeshet në mesjavë më Interin në Champions League, aty ku skuadrat kanë marrë vetëm 2 barazime në po kaq ndeshje këtë edicion.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

“S’ka më të verbër se sa ai që nuk do të shikojë”/ Rama publikon fotot nga Korça, ja si ka ndryshuar qyteti vitet e...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar fotografitë nga Korça, duke u shprehur se Korça dje dhe sot ka ndryshuar si...

Fotoja bëhet virale/ A janë 4 persona në foto?

Interneti i adhuron iluzionet optike, sidomos kur janë të vështira… Këtë herë kjo fotografi është bërë virale në mediat sociale sepse njerëzit nuk arrijnë...

E rëndë në Tiranë/ 21 vjeçari i jep fund jetës, gjendet i varur në pemë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Kakunjë në Baldushk, ku një i ri 21 vjeç i ka dhënë fund...

E tmerrshme në Itali/ Aksidentohet rëndë drejtori i klubit të Serisë A, gjendja e tij kritike për jetën

Drejtori i klubit të Kaljarit, Andrea Kosu ka pësuar aksident të rëndë automobilistik ditën e sotme në Sardenjë. Sipas mediave italiane, 40-vjeçari u përplas në rrugën...

Ishte prekur nga Covid-19, ndahet nga jeta mjeku në Kukës

Një tjetër humbje në radhët e bluzave të bardha. Është ndarë nga jeta si pasojë e infektimit me koronavirus, mjeku i njohur kuksian, Bajram...

Lajme të tjera

Web TV