Inter vijon të zhgënjejë, ndalet nga Parma në “Meazza”

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Inter vijon të zhgënjejë në këtë sezon të ri ku sot nuk ka shkuar më shumë se barazimi 2-2 me Parman në shtëpi. Zikaltrit e Contes nuk janë konkretë në lojën e tyre duke e bërë atë të lexueshme nga kundërshtari.

Parma kaloi në avantazh menjëherë sapo filloi pjesa e dytë me Gervinho që mposhti Handanoviç duke dërguar topin në trekëndësh. Ishte sërish Gervinho që realizoi edhe golin e dytë në minutën e 62’ pas një depërtimi në mbrojtjen zikaltër.

Skuadra e Contes u zgjua dy minuta më vonë kur Brozovic i sapofutur realizoi me një gjuajtje të bukur nga jashtë zonës. Në fundin e ndeshjes kroati tjetër Ivan Perisic barazoi me kokë pas një harkimi nga Kolarov.

Interi vijon të shpërdorojë dhe të humbasë terren si në kampionat ashtu edhe në Champions. Zikaltrit i pret Real Madrid në mesjavë dhe me këtë formë ata do e kenë shumë të vështirë të ndalin kampionët e Spanjës.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

“Në drek me ish-in, në dark me të dashurin”/ Shqiptarët rrëfejnë mëkatet e tyre seksuale

Mes “mëkatave” të vogla (ose jo) njerëzore, ka dhe ca mëkate të fshehta seksuale, që ndoshta s’i ndani kurrë...

Studimi i ri tregon arsyen pse njerëzit me syze kanë më pak shanse të infektohen me Covid-19

Çështja e imunitetit e ka shoqëruar pandeminë e Coronës që në orët e para. Duke pasur parasysh rritjen e madhe të numrit të infeksioneve...

Maqedonia e Veriut do marrë 100 mijë vaksina ruse Sputnik V, pas blerjes së 200 mijë dozave kineze

Menjëherë pas blerjes së 200 mijë dozave të vaksinës kineze, Maqedonia e Veriut do të marrë 100 mijë vaksina ruse antiCOVID. Kryeministri i vendit Zoran...

“Je kunadhe dhe tinëzare”/ Arjani sulmon Sindin: Në një emision të tillë s’ka seksizëm

Ajan Konomi i është kthyer ashpër Sindit, pas diskutimit që kjo e fundit pati me Julin. Ai ka thënë se nuk priste që Sindi...

Vuri në dyshim ekzistencën e virusit/ Alfred Cako rrëfen eksperiencën me COVID: Dashakeqët që shkruajnë nëpër portale

Konspiracionisti Alfred Cako, i cili është një prej personave që vë në dyshim ekzistencën e Covid, u infektua vetë dy javë më parë. Pas shërimit,...

Lajme të tjera

Web TV