Kupa e Shqipërisë, njihen 8 çiftet e turit të 16-shes, ka një përballje “Superiore”

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kështu, pas përfundimit të ndeshjeve të turit të parë në Kupën e Shqipërisë, janë zbuluar edhe çiftet e të gjitha përballjeve për në turin e dytë, aty ku do të jenë dy ndeshje mes ekipeve të Superiores.

Në grupin A, spikat përballja Bylis-Dinamo dhe Teuta-Kastrioti, ndërsa Tirana pret në shtëpi Korabin. Ndërkohë që Laçi do të përballet me Egnatian e Rrogozhinës, që eliminoi Besëlidhjen.

Në grupin B, do kemi derbin juglindor, mes Skënderbeut dhe Pogradecit, ndërsa përballje mes ekipeve të Kategorisë Superiore do të jetë ndeshja Partizanit dhe Apolonisë së Fierit. Kukësi pasi eliminoi Maliqin në turnin e parë, në turin tjetër do të përballet me Besën, që ka mposhtur Lushnjën 1-0 në kohën shtesë. Siç dihet, për çerekfinalet dhe gjysmëfinalet do të hidhet short i lirë.

Kupa e Shqipërisë

Turi i 16-shes:

GRUPI A

A1 – A8 Tirana – Korabi
A2 – A7 Laçi – Egnatia
A3 – A6 Teuta – Kastrioti
A4 – A5 Bylisi – Dinamo

GRUPI B

B1 – B8 Kukësi – Besa
B2 – B7 Skënderbeu – Pogradeci
B3 – B6 Partizani – Apolonia
B4 – B5 Vllaznia – Elbasani

Shënim: Për çerekfinalet dhe gjysmëfinalet do të hidhet short i lirë.

Të fundit

Dropulli grek apo shqiptar? Plas “sherri” mes deputetes së PS-së dhe gazetarit Marin Mema (Dokumentari dhe debati i plotë)

Një ditë më parë në Top Channel u transmetuar dokumentari i radhës i “Gjurmë Shqiptare” të gazetarit Marin Mema....

Horoskopi, 18 janar 2021

DASHI Në letër ka komplikime dhe zgjedhje të vështira për të bërë. Nëse jetoni dy marrëdhënie në të njëjtën kohë, duhet të kuptoni se në...

Aleksej Navalnyn e arrestojnë pasi mbërrin në Moskë

Kritiku i ashpër i Kremlinit dhe aktivisti politik Aleksej Navalny u arrestua, pasi u kthye në Rusi të dielën. Me vendimin për kthim ai...

Makina i gjendet e djegur në Pukë, zhduket në Shqipëri ish-arbitri italian

Prej 10 ditësh ish-arbitri italian i futbollit Davide Pekoreli është zhdukur pa lënë gjurmë në Shqipëri. Mediat italiane raportojnë mbi ngjarjen e mistershme, ku ndër...

“A do dilje me një djalë më të ri?” Armina Mevlani jep përgjigjen e papritur

Armina Mevlani është pyetur në rrjetet sociale nëse do të martohej me një burrë më të ri se vetja dhe ajo tregoi nuk i...

Lajme të tjera

Web TV