Real Madrid-Inter, kryefjala e Champions League

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Real Madrid-Inter do të jetë supersfida e mbrëmjes në Champions League.

Të dyja skuadrat shiheshin si favoritet e grupit B, por ndeshjet e para kanë qenë jo pak surprizuese me Realin që humbi ndaj Shakhtar në shtëpi dhe barazoi në Gjermani ndaj Monchengladbach.

Nga ana tjetër, Interi ka marrë dy barazime ndaj këtyre skuadrave përkatësisht 2-2 me Gladbach në shtëpi dhe 0-0 me Shakhtar në Ukrainë. Zikaltrit nuk është se janë në formën e tyre më të mirë dhe këtë gjë e kanë treguar edhe në kampionat ku kanë barazuar me Parmën 2-2 në shtëpi.

Sot pritet një përballje e zjarrtë që do vendosë jo pak për kalimin e njërës nga skuadrave në raundin tjetër. Në kampin zikaltër mungesa e madhe do të jetë Romelu Lukaku, i cili pritet të zëvendësohet nga Alexis Sanchez. Pak orë përpara nisjes së sfidës, gjithçka i ngelet 90 minutave në fushë.

Ndërkohë, këto janë sfidat e tjera të Champions League mbrëmjen e sotme:

 

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

“Transformimi 37 mijë dollarësh”/ Kirurgu estetik shpjegon ndërhyrjet e Kylie Jenner

Kylie Jenner, më e reja dhe pa dyshim më e suksesshmja e familjes është tashmë bilionere falë biznesit të...

“Zemra ime është e plotë”, Emina Çunmulaj i dhuron shtëpinë familjes në nevojë

Emina Çunmulaj është një ndër modelet më të njohura, fama e së cilës i ka tejkaluar kufinjtë shqiptarë. Përveç kësaj, bukuroshja shquhet për filantropinë e...

Mjegulla e dendur “pushton” Lezhën dhe Kurbinin, vështirësi në lëvizjen e automjeteve

Qyteti i Lezhës është përfshirë mbrëmjen e sotme nga mjegull e dendur. Mësohet se mjegulla që ka mbuluar qytetin është krijuar në mënyrë të...

Sara e “Përputhen” sulmon Jasminën: S’jam si ty që përqafohesh në dhomat e zhveshjes

Ditën e sotme pas debatit të Jasminës që është shprehur e irrituar ndaj takimit të Andit dhe Sarës nuk kanë munguar akuzat. Jasmin është shprehur:...

“Mendova se ishte ndonjë raketë bërthamore”, meteori panikos qytetarët (Video)

Një top i madh i zjarrtë ka ndriçuar qiellin mbi Alberta të Kanadasë, duke i lënë të çuditur banorët. Megjithatë, ekspertët thonë se nuk ka...

Lajme të tjera

Web TV