Biden nuk ndalet! Fiton edhe në Nevada

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Joe Biden ka fituar përfundimisht edhe Nevadan, që i siguron atij edhe 6 vota të tjera elektorale duke e çuar gjithsej në 290 të tilla, të fituara nga Presidenti i ri i SHBA.

Tashmë gara vijon vetëm në Georgia dhe Karolinën Veriore. Biden është në avantazh në Georgia dhe madje synon 16 votat elektorale aty që do e çonin në plot 306 të tilla kurse në Karolinën Veriore Trump po fiton me një diferencë jo shumë të madhe.

Mesa duket synimi tjetër i Biden është të thellojë rezultatin për të fituar sa më shumë vota elektorale kurse nga kampi i Trump duket se kanë nisur lëvizjet për përballjen e dytë, atë në Gjykatën e Lartë.

Pa.Va/Fjala.al


Të fundit

Zgjedhjet e 25 prillit/ Policia blindon kufirin me Greqinë, Merkaj: Kemi informacion për…

Persona me precedentë kriminalë mund të shfrytëzojnë kufijtë tokësorë për të hyrë dhe dalë nga Greqia, për këtë arsye...

“Si lopë, e shpifur”/ Acarohet Bebe Rexha dhe iu kthehet në shqip ndjekësve

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Bebe Rexha, është mjaft e drejtpërdrejtë me fansat e saj, e herë pas here u jep atyre edhe...

‘100 ditë, 100 arritje’/ Rama: 8 milionë turistë do të vizitojnë Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në “Instastory” ka publikuar një ndër 100 arritjet e qeverisë gjatë mandatit të dytë. Teksa na ndajnë edhe 2...

“Një për të gjithë e të gjithë për një”/ Nga fjalët e ngrohta të nënës së tij, Anetës dhe të Lindës, tek kujtimet e...

Kryeministri Edi Rama, e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video të veçantë të jetës dhe karrierës së tij politike. Gjatë videos me fjalët...

Deklarata e Xhelal Mziut/ Reagon ashpër Mero Baze: Urdhri është ‘vrisni këdo që dyshoni’

Analisti dhe gazetari Mero Baze ka reaguar ashpër pas publikimit të një videoje, ku drejtuesi politik i Partisë Demokratike në Qarkun Dibër, Xhelal Mziu...

Lajme të tjera

Web TV