“Nuk ke pse shqetësohesh nëse je musliman”/ Gazetari shpërthen në lot pas fitores së Biden (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gazetari Van Jones ka shpërthyer në lot pas lajmit se Joe Biden u shpall president, gjatë trasnmetimit maratonë në studiot e CNN, duke thënë se sot është një ditë e mirë për amerikanët.

“Sot është një ditë e mirë. Është më e lehtë të jesh prind këtë mëngjes. Karakteri ka shumë rëndësi. Të jesh një person i mirë, ka shumë rëndësi. Kjo është diçka shumë e madhe. Sot është një ditë e mirë pa diskutim. Nëse je mysliman, nuk ke pse shqetësohesh se Presidenti yt nuk të do këtu” tha ai.


Joe Biden u emërua presidenti i ardhshëm i Shteteve të Bashkuara në 11.25 të mëngjesit të së Shtunës (me orën lokale) nga rrjetet televizive dhe Associated Press.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Tronditet Greqia/ Ekzekutohet gazetari me 6 plumba

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi ku një gazetar është ekzekutuar. Bëhet fjalë për gazetarin Jorgos Karaivaz, i...

Gjendet i pajetë 47-vjeçari në shtratin e lumit Vjosë

Një 47-vjeçar është gjetur i pajetë në shtratin e lumit Vjosë, pranë Memaliajt. Policia bën me dije se burri kishte disa ditë që kishte humbur...

Zv. ministrja Tomini flet për procesin e vaksinimit: Ka patur vetëm efekte anësore të lehta

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomimi, ishte sot në një lidhje direkte me “Breaking” në Top News, për të folur për procesin e vaksinimit kundër...

Shpërthen në flakë bombola në një kopsht fëmijësh në Don Bosko

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në një kopësht fëmijësh, ku bombola e gazit është përfshirë nga flakët. Ngjarja ndodhi në rrugën “Don...

Hapet pika e kalimit kufitar në Aeroportin e Kukësit, zbulohet kur do të bëhet fluturimi i parë

Është botuar në Fletoren Zyrtare vendimi për hapjen e pikës së kalimit kufitar në Aeroportin e Kukësit. Kryeministri i vendit Edi Rama përmes një postimi...

Lajme të tjera

Web TV