Horoskopi javor, 9 deri në 16 nëntor 2020

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë, 12 deri në 18 tetor 2020, që sillet për lexuesit nga Fjala.al. Horoskopi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat kryesore që pritet t’i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Puna: Besimi i ndërsjellë do t’ju çojë t’i jepni më shumë peshë bashkëpunimit , gjithashtu duke ju shtyrë të ndani projekte të mëdha, të cilat mund të bëhen shumë më shpejt.

Dashuria: Çiftet do të përjetojnë disa trazira, veçanërisht ata që tashmë kanë kriza të hapura, megjithatë,  gjithçka do të zgjidhet sa më shpejt që të jetë e mundur, për ata që do të gjejnë një mënyrë për të takuar njëri-tjetrin,  pa qenë shumë të rëndë. Beqarët mund të marrin vendime të ndryshme sesa në të kaluarën,  por vetëm për të kuptuar se cili është këndvështrimi i të tjerëve dhe të veprojnë në përputhje me rrethanat.

Financat: Në vend që të mendoni për paratë, këtë javë duhet të përqendroheni në rezultatet dhe mundësinë për të zbatuar marrëdhëniet njerëzore. Shumë prej jush do të përfitoni me para ose me një dokument financiar, i cili ka shumë të ngjarë të vijë përmes ndonjë institucioni.

Demi

Puna: Lërini disa pasiguri. Përqendrohuni vetëm në atë që mund të kontrolloni. Për momentin është e mençur të braktisni të gjitha planet që përfshijnë shumë rreziqe, ju mund t’i ktheni ato më vonë. Mos debatoni me njerëz që nuk i dinë ambiciet tuaja, pasi ata nuk do të kuptojnë se cilat janë qëllimet , cila është pika e mbërritjes dhe sa e rëndësishme është.

Dashuria: Çiftet nuk duhet ta akuzojnë veten e tyre për çështje përtej marrëdhënies, pasi do të duhet të jenë më mbështetës. Ndoshta, ekzistojnë disa perceptime të gabuara në lidhje me gjendjen aktuale të partnerit. Beqarët do të njihen edhe më mirë, edhe pse situata është e komplikuar. Është e qartë se i gjithë konteksti mund të ndikojë negativisht tek disa.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Demit, këtë javë mund të përjetoni një konflikt me një të huaj ose me një person që gjithmonë ju kundërshton, ka një natyrë komplekse ose nervoze. Kjo mosmarrëveshje mund të ketë të bëjë me prona ose sende që ju zotëroni ose që janë në pronësi të të afërmve tuaj.

Binjakët

Puna: Kryengritjet e mundshme do ta bëjnë jetën tuaj pak të pamundur, por ju nuk keni pse të dorëzoheni, ju vetëm duhet të rigrupoheni. Pa qenë shumë kokëfortë në ndjekjen e njerëzve, do të jeni mirë.

Dashuria: Çiftet me siguri do të gjejnë një mënyrë për të takuar dhe kryer të gjitha ato aktivitete të përditshme, pa lënë pas dore asnjë aspekt, madje as atë emocional. Beqarët do të marrin vendime që, për momentin, mund të duken të pakuptimta, por që sigurisht mbrojnë ndjenjat e tyre dhe të të tjerëve.

Financat: Do të keni një javë të favorshme për punët e tyre financiare, për një punë nga e cila presin të ardhura më të mira dhe veprime të tjera të ngjashme. Do të ketë shumë surpriza në jetën tuaj, por unë pres që ato të jenë të mira për ju.

Gaforrja

Puna: Gjithçka që keni lexuar kohët e fundit, mund të jetë e dobishme për të arritur diçka,  por do të duhet të punoni, përndryshe do të jetë sikur as nuk e keni menduar.

Dashuria: Çiftet duhet të kenë atë ndjenjë shtesë të përgjegjësisë, e cila mund të përmirësojë ndjeshëm marrëdhënien. Do të ketë ngritje dhe ngritje në fillim të javës, pastaj duke shkuar drejt përmirësimit gjatë fundjavës. Beqarët do ta vendosin veten e tyre ne radhe të parë, duke ditur që kanë rrezikuar me marrëdhëniet më të fundit.

Financat: Në punët tuaja materiale dhe financiare, jini të kujdesshëm me njerëzit e lindur nën shenjat tokësore të zodiakut.

Luani

Puna: Durimi juaj nuk është i madh, kështu që mund ta keni të vështirë të futeni në perspektivë. Mos u shkurajoni, vazhdoni me vendosmëri dhe bindni veten se po bëni zgjedhjen e duhur.

Dashuria: Çiftet do të bëjnë disa gabime, por në fund të fundit partneri është padyshim i denjë për besim. Së bashku ne mund të bëjmë një ndryshim. Beqarët do të kenë disa arsye më shumë për të reflektuar mbi veten e tyre, në vend që të dalin dhe të kërkojnë një shok shpirti rastësisht, pa një vizion të vërtetë për të ardhmen.

Financat: Në përgjithësi, në punët tuaja financiare, jini më të kujdesshëm këtë javë dhe kini kujdes nga gabimet ose veprimet e rrezikshme.

Virgjëresha

Puna: Ju mund të lini të kalojnë disa gabime të vogla, përndryshe nuk do të keni kohë për të përfunduar projektet tuaja javore. Mundohuni të jeni më pak perfekt dhe më produktiv.

Dashuria: Çiftet do të duhet të jenë shumë më mbështetës se zakonisht, për ta bërë partnerin të kuptojë se ata janë në një harmoni totale. Ju me siguri nuk doni të humbni, të gjitha gjërat e mira janë bërë deri më tani.  Beqarët do të përpiqen të jenë më të qetë, duke u marre me hobet e tyre, por pa u dhënë shumë frymë disa miqësive.

Financat: Këtë javë do të keni arsye të merrni parasysh veprime të ndryshme në lidhje me burimet financiare që keni aktualisht, si dhe kërkimin e burimeve të reja të të ardhurave. Shumë do të jenë të kënaqur me rrjedhën e parave të gatshme këtë javë.

Lexo edhe :  Vajza nëse dëshironi të jeni mjeshtre të flirtimit, këto janë lëvizjet që duhet t'i bëni me patjetër!

Peshorja

Puna: Nëse keni ide, nuk mund t’i zhvilloni ato derisa të jeni i sigurt se keni mbaruar gjithçka tjetër. Përndryshe mund t’ju përshkojë  konfuzioni.

Dashuria: Çiftet do të sqarojnë disa situata ballë për ballë, ndërsa do të lënë disa plotësisht të pasigurta, duke shpresuar se fati do të bëjë pjesën tjetër. Mund të jetë një strategji e mirë, por nuk duhet të mbështeteni shumë në të.  Beqarët do kushtojnë më shumë vëmendjen ndaj vetes, por jo domosdoshmërish do të jenë në gjendje t’i japin shanse të gjithëve . Do të ishte shumë më e përshtatshme të provohej me sinqeritet.

Financat: Kjo javë nuk premton të ardhura të mira. Bëni kujdes me shpenzimet dhe blerjet në internet.

Akrepi

Puna: Ju mund të shikoni larg, por në të njëjtën kohë, qëndroni të ankoruar në të tashmen. Do të jetë e mjaftueshme për të bërë plane vetëm në ide që mund të realizohen konkretisht, pasi keni kohë, para, mjete dhe mbështetje.

Dashuria: Çiftet do të preferojnë të bëjnë të qarta disa pika. Është më mirë të filloni me një ngadalësi të vogël, për të shmangur përballjen me gjithçka së bashku, duke ndryshuar reagimet e partnerit. Beqarët do jenë të zënë, duke marrë parasysh se ka shumë lajme në çdo fushë të jetës së tyre. Do të ishte e këshillueshme që të mos e teproni me punën dhe të merrni ca kohë për veten tuaj.

Financat: Gjatë javës mund të përfitoni nga një ofertë e të ardhurave shtesë ose punës me kohë të pjesshme. Në punët tuaja financiare, një grua e lindur nën shenjën e zodiakut ajror do të ketë një ndikim ose ndërhyrje të favorshme.

Shigjetari

Puna: Ju keni mundësinë të thoni të vërtetën, duke qenë të sinqertë në lidhje me shkakun e qëndrimit tuaj, ose të zgjidhni të heshtni , duke ushqyer edhe më shumë mosbesim ose kuriozitet.

Dashuria: Çiftet do të duhet të mbështesin njëri-tjetrin dhe të përpiqen të ndajnë sa më shumë që të jetë e mundur. Do të jetë një mënyrë e dobishme për të mos u rënduar shumë, duke e lënë tjetrin të hyjë në jetën tuaj. Do të jetë e rëndësishme, veçanërisht në marrëdhëniet më të reja. Beqarët kërkojnë histori, por për momentin është e vështirë të takosh dikë që mund të ndajë një vizion të tillë . Më mirë të provosh me dialog dhe të presësh kohë më të mira.

Financat: Gjatë javës do të keni disa biseda në familjen tuaj, në të cilat do të kërkoni zgjidhje të arsyeshme për problemet tuaja familjare ose financiare, për të kërkuar burime të reja të të ardhurave dhe më shumë.

Bricjapi

Puna: Ju mund të merrni disa ide këtë javë, nga projektet tashmë të përfunduara nga ju në të kaluarën. Ripropozimi i diçkaje që është gjithmonë aktuale sigurisht që nuk është kopjim, veçanërisht nëse ju jeni autorët.

Dashuria: Çiftet do të bëjnë pikërisht atë që bëjnë gjithmonë,  por me më shumë shpërqendrim. Ka çështje të tjera që i shqetësojnë të dy tani , por ne duhet të kemi forcën për t’i përmbushur. Beqarët  nuk do mund të vendosin shumë zell në disa takime,  sepse në të vërtetë nuk është koha për të ekzagjeruar, veçanërisht nëse jeni në fillim të një të njohuri.

Financat: Java do të jetë e favorshme për gjetjen e një zgjidhje për problemet familjare që kanë krijuar tension në martesën tuaj ose kanë qenë të lidhura me paratë.

Ujori

Puna: Ndoshta keni humbur diçka në muajt e fundit që është e vërtetë, por çdokush mund të thotë të njëjtën gjë, prandaj qetësohuni duke besuar se të gjithë jeni në të njëjtën varkë. Por tani duhet të filloni përsëri, më të fortë se më parë.

Dashuria: Çiftet nuk duhet të lejojnë që çështjet e vogla të përditshme të  ndikojnë në qetësinë e arritur me vështirësi . Do të ishte e natyrshme, në fakt, të lësh të shkojë në një moment, por do të duhet të rezistosh. Beqarët do nxjerrin në pah disa çështje kritike,  jo të tyret, por të atyre që takojnë. Sigurisht që kjo nuk do t’i pëlqejë shumë atyre që kanë pasiguri të mëdha.

Financat: Financat tuaja do të jenë të mira. Këtë javë do të keni më shumë mundësi për të bërë shpenzimet që keni dashur të bëni. Por mos e teproni!.

Peshqit

Puna: Do të kaloni një javë energjike me miq ose kolegë. Ju do të diskutoni ose do të entuziazmoheni për zhvillimet ku jetoni ose ku punoni.

Dashuria: Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, keni përpara një javë dashurie, përvoja intime dhe romantike, të cilat ka shumë të ngjarë të lënë një gjurmë të qëndrueshme. Nëse nuk jeni i përfshirë, përdorni këtë javë për të bërë njohje të reja me njerëz nga afër dhe larg.

Financat: Gjatë këtyre shtatë ditëve, ju mund të habiteni nga paratë e papritura ose informacioni në lidhje me paratë që do të merrni në të ardhmen e afërt. Gjatë javës, mund të përjetoni shqetësime në lidhje me pagesa të papritura ose shpenzime të papritura./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Aksidenti në Tiranë, e mitura u përplas nga makina në derë të shtëpisë! Shoferi u arratis

Sipas dëshmisë së fqinjëve e mitura është përplasur në derë të shtëpisë. Shoferi që e ka aksidentuar fillimisht është...

“A ma nxeht mrena a jashtë?”/ Këngëtarja shqiptare ndez rrjetin

Këngëtarja e njohur, Vesa Smolica është një figurë mjaft e dashur për publikun. Me zërin dhe projektet e saj muzikore ajo ka arritur të...

Ndodh mrekullia, foshnja gjendet e gjallë 3 ditë pasi avioni u rrëzua në det

Ne mes te nje tragjedie, ka ndodhur nje ngjarje e mrekullueshme. Nje foshnje eshte gjetur e gjalle ne det tri dite pas rrezimit te...

Skandali me Sanitaren/ Prokuroria ‘hyn’ në Spital, dyshohet për skemë zhvatjeje me mjekë e infermierë të përfshirë

Prokuroria e Tiranës zgjeron hetimet mbi personelin shëndetësor në spitalin “Shefqet Ndroqi” pas zbulimit të skandalit ku sanitarja Tire Alldervishi i mori 8 milion...

Dukej si më i urti/ Habit Mevlani: Zakonisht kërkoj seks në takimin e parë

Mevlan Shaba apo i njohur si Mevlani i Për’puthen ishte i ftuari i rradhës në “AfterParty” me Luana Vjollcën në kanalin e saj në...

Lajme të tjera

Web TV