Bleona Qereti: Nëse Biden më fton në inaugurim, do ta refuzoj

113 563 lexime

101,061FansaPëlqeje

Këngëtarja e njohur shqiptare, Bleona Qereti e ka shprehur publikisht mbështetjen ndaj ish-presidentit të SHBA-ve Donald Trump. Madje ajo mori pjesë në fushatën e Trump-it në Miçigan.

Së fundmi ajo ka qenë në qendër të mediave shqiptare pasi ishte një ndër të vetmet shqiptare të famshme që kërkoi rinumërim të votave në zgjedhjet presidenciale në SHBA. E ftuar në emisionin PolitikOn, Bleona u shpreh se vazhdon ende të mbështesë Trumpin dhe se nuk heqë asnjë presje nga ato që ka thënë.

“Unë vazhdoj të mbështes Trumpin dhe nuk heq asnjë presje nga ajo që kam thënë. Ai do të mbetet si një ndër presidentët më të mirë që ka pasur Amerika ndonjëherë. Unë kam dhënë mbështetjen time, duke u bazuar dhe në cilësinë e jetës së fansave të mi në 4 vitet e kaluara. Nuk ka të bëjë me politikën. Zgjedhjet nuk janë zyrtarizuar akoma.

Nëse Biden më fton në ceremoninë e inaugurimit, me shumë respekt do ta refuzoja. Jam e lumtur që Kamala Herris është zv. Presidentja e parë femër në SHBA.”, u shpreh Bleona./r.g/fjala.al

Të fundit

Shkencëtarët gjermanë zbulojnë shenjën paralajmëruese të formës më të rëndë të Covid-19

Studiuesit kanë identifikuar qeliza të pazhvilluara të gjakut që mund të sinjalizojnë ndërlikimet e koagulimit tek të infektuarit me...

UEFA merr vendimin: Në “Air Albania” do të luhet finalja e parë e një kompeticioni europian

UEFA i ka besuar Shqipërisë finalen e parë të ”UEFA Conference League”, kompeticionit më të ri për klube që starton edicionin e parë vitin...

Dënimi me burg për memet, reagon Rama: Nuk ka shans të ndalohen me ligj!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas propozimit të Ministres së Drejtësisë për ndëshkimin me burg të atyre që bëjnë meme. Përmes një postimi në ‘Twitter’,...

E trishtë/ Ermal Fejzullahu humb personin e shtrenjtë

Këngëtari i njohur, Ermal Fejzullahu ka humbur personin shumë të dashur për të, gjyshen e tij. Përmes një postimi në rrjetet sociale këngëtari ka njoftuar...

Basha takim në Lezhë: Kjo situatë duhet të marrë fund!

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, zhvilloi takime me qytetarët dhe bizneset në Lezhë. Përmes një mesazhi në “Facebook”, Basha thekson se “Të mbetur pa...

Lajme të tjera

Web TV