“Edhe nëse vdesim, të Zotit jemi”/ Mesazhi prekës i Kryepeshkopit Janullatos pas infektimit me Covid-19

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryepeshkopi i Kishës Autoqefale Shqiptare, Anastas Janullatos ka lënë një mesazh prekës para ikjes në Athinë ku pas infektimit me COVID-19 po kurohet në sptialin Evangelismos.

Janullatos është shprehur se pjesëmarrja në dhimbjen e përbashkët është dhuratë e Perëndisë teksa kërkon mos krijohet shqetësim pasi do të kalojë kjo situatë.

Në fund me një fjali prekëse ai thotë se edhe nëse jetojmë, edhe nëse vdesim, të zotit jemi.

STATUSI NGA KISHA ORTHODOKSE “SHËN THEODHORI” VLORË

“Pjesëmarrja në dhimbjen e përbashkët është dhuratë Perëndie. Mos u shqetësoni, gjithçka do të kalojë. Edhe nëse jetojmë, edhe nëse vdesim, të Zotit jemi”, tha Kryepeshkopi Anastas, ndërsa u largua për në spital.”, siç thuhet në status.

 

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

E shqetësonte me telefonata, shefja e Infektivit Najada Çomo denoncon në polici një 32-vjeçare

Shefja e Infektivit, Najada Çomo ka kallëzuar ne polici një rast shqetësimi, pasi prej disa ditësh merrte telefonata shqetësuese. Çështja...

Zinku dhe vitamina C ndihmojnë kundër Covid-19? Ekspertët vërtetojnë të kundërtën

Pavarësisht reputacionit të tyre për rritjen e fuqive të sistemit imunitar, një studim i ri raporton se suplementet e vitaminës C dhe zinkut nuk...

Tërmet i fuqishëm 6.2 ballë/ Goditi në një thellësi prej 10 kilometrash

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.2 ka goditur brigjet e Vanuatut. Lëkundja u ndje 90 kilometra në perëndim të Port-Vila rreth orës 12:00...

Covid-19 i merr jetën profesorit të pylltarisë shqiptare, Thimaq Lakos

A keni shkuar ndonjëherë në Liqenin e Prespës? I keni parë zambakët e bukur mbi ujë, aty ku kushdo që ka shkuar ka shkrepur...

Zgjerohet harta e vaksinimit në Shqipëri, procesi nis sot në Shkodër dhe Vlorë

7020 doza të tjera të vaksinave anti-COVID të kompanisë Pfizer mbërritën mbrëmë në Shqipëri. Sot pritet që të nisë procesi i vaksinimit edhe në...

Lajme të tjera

Web TV