Mashtrimi i vitit/ Gruaja tha se vuante nga kanceri, mblodhi 50 mijë euro dhe i shpenzoi për pushime

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 42-vjeçare britanike ka bërë një mashtrim të madh duke njoftuar se kishte kancer dhe kërkoi para nëpër rrjetet sociale për kurimin e saj.

Teksa ishte shëndoshë e mirë, ajo grumbulloi 50 mijë euro nga personat bujarë dhe i shpenzoi me pushime të shtrenjta, bileta ndeshjesh futbolli dhe baste të ndryshme.

Nicole Elkabbass krijoi një faqe GoFundMe ku shpjegonte se vuante nga kanceri në vezore, duke postuar edhe një foto ku dukej e shtrirë në një shtrat spitali. Në gjykatë u tregua se fotoja ishte bërë pas një operacioni të saj për heqjen e fshikëzës së tëmthit.

“Faqja e saj ishte e gjitha gënjeshtër. Nuk i përdori paratë që i dhuruan njerëzit për trajtimin e kancerit. Paratë shkuan për disa gjëra: baste, udhëtime, bileta ndeshjes të Tottenham Hotspurs”, tha Prokurori.

Gruaja nga Kent akuzohet për mashtrim, ndërsa gjyqi ndaj saj vijon.

 

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Kërcënohet dhe denigrohet presidentja e Kosovës Vjosa Osmani

Faton Peci, këshilltari i presidentes në detyrë të Kosovës Vjosa Osmani bën me dije se kjo e fundit është...

Epidemiologu Alimehmeti shpjegon pse mund të prekesh nga Covid-19 edhe pas vaksinimit

Mjeku epidemiolog Ilir Alimehmeti deklaron se edhe në rast se një person bën dy dozat e vaksinës ndaj COVID-19, sërish mundësi të infektohet me...

Presidenti Meta dekreton aktet normative për vaksinën antiCovid

Presidenti i Republikës, Ilir Meta miraton aktet normative për marrëveshjen e qeverisë shqiptare me kompaninë Pfizer, për marrjen e vaksinës anti Covid e konsideruar...

Veliaj dhe ambasadori i Izraelit, homazhe në Memorialin e Holokaustit: Koha të reflektojmë

Në Ditën Ndërkombëtare të Përkujtimit të viktimave të Holokaustit, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, bëri thirrje për reflektim dhe për të lënë...

Policja shqiptare provokon me foton +18/ Në mes të borës gjysmë e zhveshur

Policja kosovare, Linda Aliu njihet për fotot e saj provokuese në rrjetet sociale. Pavarësisht motit të ftohtë, ajo ka publikuar disa foto seksi nga Brezovica. Ajo...

Lajme të tjera

Web TV