Prekëse/ 5-vjeçarja e frikësuar nga izolimi, letër kryeministrit: Të lutem mos e mbyll vendin për Krishtlindje

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Cristel 5 vjeç nga Verona, i ka dërguar një letër Kryeministrit pasi kaloi dy javë e mbyllur në shtëpi si pasojë e karantinës.

“Presidenti Conte, do të më bëni një nder? Nëse mbyllni gjithçka, a mund të siguroheni që Santa Claus, Santa Lucia dhe Befana të më sjellin një dhuratë?”, fillon letra e 5 vjeçares.

“Do të më bënit një nder të madh mua dhe të gjithë fëmijëve që janë sjellë mirë këtë vit”, vijon letra e saj.

E ëma e vajzës thotë se ajo është shumë e frikësuar nga hipoteza e një bllokimi të ri total.

“Vajza ime është shumë e frikësuar nga hipoteza e një bllokimi të ri, dhe me afrimin e pushimeve ka frikë se Santa Claus, Santa Lucia dhe Befana mund të mos lëvizin dot dhe të vijnë për të sjellë dhurata. Ajo e kuptoi se është Conte ai që vendos, kështu që i bëri një thirrje drejtpërdrejt”, shprehet ajo.

Vajza e vogël, i kërkon Conte-s që të bëjë një përjashtim për ata që do t’i sjellin dhurata gjatë pushimeve, edhe nëse vendi izolohet.

Në fakt, vajza e vogël doli pozitive për Covid më 22 tetor dhe e kaloi periudhën e sëmundjes në izolim.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

A do të izolohet vendi pas shtimit të rasteve? Skënder Brataj zbulon përse nuk u mblodh Komiteti sot

Skënder Brataj, Kreu i Urgjencës Kombëtare i ftuar në Shqip Show nga Rudina Xhunga, tha se Komiteti Teknik i...

I dolën qoftet djegëse, klienti rreh me grushta shitësin (Video)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në qytetin Afyonkarahisar në Turqi. Një klient ka rrahur me grushta shitësin vetëm për shkak se qoftet ishin...

Çudia e radhës/ Bleu telefonin online, nuk do ta besoni çfarë i erdhi në kuti (Foto)

Një grua ka paguar 1,500 dollarë pasi kishte porositur celularin e fundit iPhone 12, por u shokua kur i erdhi porosia, sepse ishte vetëm...

Covid-19 i merr jetën mësuesit të shkollës 9-vjeçare (Emri+Foto)

Pas lajmit të hidhur për ndarjen nga jeta të drejtorit të shkollës 9-vjeçare në fshatin Karkanjoz të Beratit, një tjetër arsimtar është shuar nga...

U tha se nuk do të vinin, Ministria Shëndetësisë: Pas pak mbërrijnë në Rinas mbi 15 mijë dozat e vaksinës Pfizer

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se 15,210 dozat e vaksinave të kompanisë Pfizer do të mbërrijnë pas pak në Shqipëri. Fillimisht ministria njoftoi se ardhja...

Lajme të tjera

Web TV