Avokati i Trump këmbëngul: Zgjedhjet u manipuluan, votat e humbura përfunduan në Barcelonë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Avokati i Donald Trump, Rudy Guliani këmbëngul se në zgjedhjet presidenciale në SHBA më 3 nëntor ka ndodhur një mashtrim.

Për të mos mjaftuar kaq, ai ka kërkuar të zbulojë lidhje midis këtij mashtrimi të pretenduar dhe Venezuelës së Hugo Chávez, që e kanë çuar atë në Barcelonë.

Në një intervistë televizive në rrjetin Fox, Guliani u shpreh se Sistemi kanadez “Dominion Voting System” përdori softuer në rinumërimin elektoral që është në pronësi të kompanisë venezueliane Smartmatic, të cilën ai e ka lidhur me kompaninë spanjolle “Indra”. Kështu që ai ka dalë në konkluzionin se votat e humbura në zgjedhje, kanë shkuar në qytetin katalanas.

Nuk vonoi shumë as reagimi i “Indra” që ka mohuar menjëherë këto pretendime.

“Indra kurrë nuk ka zhvilluar ndonjë projekt të menaxhimit të procesit zgjedhor me Dominion ose Smartmatic. Dhe kurrë nuk ka pasur ndonjë marrëdhënie kontraktuale ose tregtare me këto dy kompani, të cilat janë konkurrentët e Indra-s ”, shkruhet në reagim.

Burimet e kompanisë shtuan se ky është një lajm i ri i rremë nga ekipi i Trump.

Pa.Va/Fjala.al

 

Të fundit

Presidenti Meta dekreton aktet normative për vaksinën antiCovid

Presidenti i Republikës, Ilir Meta miraton aktet normative për marrëveshjen e qeverisë shqiptare me kompaninë Pfizer, për marrjen e...

Veliaj dhe ambasadori i Izraelit, homazhe në Memorialin e Holokaustit: Koha të reflektojmë

Në Ditën Ndërkombëtare të Përkujtimit të viktimave të Holokaustit, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, bëri thirrje për reflektim dhe për të lënë...

Policja shqiptare provokon me foton +18/ Në mes të borës gjysmë e zhveshur

Policja kosovare, Linda Aliu njihet për fotot e saj provokuese në rrjetet sociale. Pavarësisht motit të ftohtë, ajo ka publikuar disa foto seksi nga Brezovica. Ajo...

Arjola Demiri zbulon vendin më të çuditshëm ku ka bërë seks: Kam nevojë për më shumë…

Aktorja e humorit, Arjola Demiri gjithmonë është treguar e hapur për sa i përket jetës së saj personale. Dhe së fundmi ka zbuluar detaje të...

“Do ta vras mo pse qan!”/ Nëna dhunon barbarisht 3-vjeçaren në Durrës (Video)

Një ngjarje tronditëse është publikuar nga emisioni “Stop”, ku një grua me inicialet H. A ka ushtruar dhunë makabre ndaj vajzës së saj 3...

Lajme të tjera

Web TV