Arrestohet kreu i familjes mafioze ‘Bellocco’ (VIDEO)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Domenico Bellocco, kreu i familjes mafioze Bell Bellocco, të premten në darkë, është arrestuar nga karabinierët italianë.

Bellocco arriti t’u shpëtojë në nëntor të 2019 forcave policore, por arratia e tij nuk zgjati më shumë se një vit.

Operacioni për kapjen e tij u koordinua nga prokurori Reggio Giovanni Bombardieri dhe ndihmësi i tij Gaetano Paci në bashkëpunim me karabinierët “Cacciatori di Calabria”, të cilët finalizuan me sukses kapjen e tij në një vilë në Mongiana, në provincën Vibo Valentina.

44-vjeçari akuzohet për trafik droge dhe si kreu i një organizate mafioze.

Policia tha se në momentin e arrestimit atij iu gjetën edhe disa dokumente false.


Të fundit

I dehur aksidentoi një person dhe ia mbathi, arrestohet polici në Durrës

Drejtoria Rajonale e SHÇBA Durrës-Kavajë nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, referoi materialet procedurale në Prokurorinë pranë...

Ndërtuan pa leje në Jalë dhe në Dhërmi, hetohen 3 pronarë

Ndërtuan pa leje në Jalë dhe në Dhërmi, nën hetim në gjendje të lirë 3 pronarë. "Proçedohen penalisht 4 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Specialistët...

Luana Vjollca pjesë e brendit të famshëm ndërkombëtarë, ja marka  

 Luana Vjollca ka tërhequr vëmendjen e markës së famshme “Philip Plein”. Moderatorja shqiptare është bërë pjese e kësaj familje dhe këtë gjë na e...

Dhunonte ish-të dashurën/ Arrestohet 28-vjeçari, i kërkonte edhe para me kusht

Një 28-vjeçar me inicialet K.K., përfundoi në prangat e Policisë pasi në kundërshtim me vendimin e gjykatës ushtroi dhunë fizike dhe psikologjike ndaj ish-të...

Vrau motrën në Shkodër, Gjykata jep vendimin për Fabian Vukën

Fabian Vukaj, 55-vjeç, ka dalë sot para gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë për vrasjen e motrës së tij, Diana Vukaj, 58-vjeç. Shkak...

Lajme të tjera

Web TV