Luis Suarez infektohet nga Covid, humb ndeshjen me Barcelonën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sulmuesi i AtletiKo Madrid Luis Suarez u testua pozitivisht për koronavirus, ndërsa ishte grumblluar në kombëtare për ndeshjet ndërkombëtare me Uruguajin.

Tani do të humbasë edhe përballjen në ndeshjen kundër Barcelonës.Kështu sulmuesi që ishte deri në sezonin e shkuar e klubit katalanas do të mungojnë në përballjen kundër shokëve të tij si Leo Messi apo Pique.

Largimi i i tij nga Barcelona drejt rivalëve të Atletikos së Madridit u shoqërua me polemika të forta, ku vetë Messi pati rezerva, ku publiksiht dënoi mënyrën se si klubi katalanas e trajtoi shokun e tij.

Suarez, i cili shënoi një penallti në fitoren 3-0 të Uruguait ndaj Kolumbisë të Premten, do të humbasë gjithashtu të martën ndeshjen kualifikuese të Kupës së Botës kundër Brazilit./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Formula 1, Ekleston: Hemilton-“Mercedes”, shumë zhurmë për asgjë… thjesh “shou”

Ende nuk po ka “tym të bardhë” sa u përket lajmeve të shumëpritura për të apasionuarit e Formulës 1,...

Gjykata Evropiane gjobit Rumaninë për rastin e dy transgjinorëve

Rumania refuzoi t’iu njohë identitetin gjinorë dy personave transgjinorë me arsyetimin se ata nuk kishin bërë operacione për ndryshimin e gjinisë. Në lidhje me këtë...

Djarmati sqaron merkaton e Vllaznisë: Presim Gjinon, Sise na pëlqen, Dunga e Hoxhaj nuk ikin

Vllaznia kryeson renditjen e Superiores e shkëputur plot 9 pikë nga ndjekëset më të afërt dhe, natyrshëm, ka besim dhe entuziasëm në kampin shkodran...

Dinamo / Fabricio Mikoli: Kjo, një përvojë e re për mua, skuadra më pëlqen

Por si ish-futbollisti i Interit, ashtu edhe ndihmësi i tij, ish-futbollisti në të tjera i Juventusit dhe përfaqësueses axurre, duket se e kanë këtë...

Dinamo / Moriero: Ky, basti i jetës sime, suksesi arrihet me përunjësi

Françesko Moriero e pohon se Dinamo është basti i jetës së tij, për të ringjallur karrierën si trajner, teksa si futbollist mund të thuhet...

Lajme të tjera

Web TV