Mbyllja e sporteleve/ Ambasada gjermane jep njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ambasada gjermane në Tiranë ka mbyllur sportelet e saj për lëshimin e vizave për shkak të situatës së krijuar prej koronavirusit.

Përmes një njoftimi në rrjetin social Facebook, ambasada thekson se të gjithë ata që kanë aplikuar do të marrin një datë tjetër përmes komunikimeve elektronike.

Informacion i rëndësishëm prej ditës së sotme, 18.11.2020, nisur nga gjendja aktuale Zyra e Vizave dhe e Pasaportave të Ambasadës Gjermane në Tiranë është e mbyllur për arsye parandaluese.

Personat e prekur nga mbyllja e zyrës do të marrin në momentin më të parë të mundshëm një datë/orë të re aplikimi. Ne do të informojmë përmes faqes së internetit apo Faceboouk-ut sapo zyra të rinisë veprimtarinë e saj. Lutemi për mirëkuptimin tuaj”, thuhet në njoftim.

Ndërsa në fund ambasada thekson se në raste urgjente konsullore mund të kontaktoni përmes numrit të shërbimit të gatshëm. “Lutemi për mirëkuptimin tuaj që përmes këtij numri nuk mund të japim informacione rreth datave të aplikimit apo procedurave për vizë”./Bl.Ba/Fjala.al


Të fundit

Britney Spears për më shumë se 13 vite në gjyq me të atin: Dua të më kthehet jeta ime

Ylli i pop-it Britney Spears ka sulmuar konservatorizmin “abuziv” që ka kontrolluar jetën e saj për gati 13 vjet...

Kaos me kompletimin e fazës së 1/8-ave, ja si ndahen të 3-at më të mira

Ky Europian, i cili përveç dy të parave (vendi i parë dhe i dytë) të çdo grupi që avancon më tej, menjëherë dërgon edhe...

Macron pret Kurtin në Paris, ja për çfarë diskutuan

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është pritur sot nga presidenti francez, Emmanuel Macron, në Pallatin Presidencial Elysee. Sipas një deklarate për mediat nga Zyra e...

Madhështia e shkrimtarit argjentinas me prejardhje arbëreshe

Ernesto Sábato është shkrimtar argjentinas me prejardhje arbëreshe. Ai ka lindur në Rojas, provincia de Buenos Aires në Argjentinë më 24 qershor, 1911. Nëna...

Moderatorja e njohur ndan lajmin e trishtë: “Babi im i shtrenjtë nuk e mendova kurrë që do ikje kaq shpejt”

Ditë zie për moderatoren e sportit Vilma Masha. Vilma ka humbur njeriun më të shtrejtë, babain e saj. Lajmin e trishtë e ka bërë me...

Lajme të tjera

Web TV