OFL u kërkon llogari dy të dënuarve për trafik droge në Durrës dhe Fushë-Krujë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia e Shtetit ka njoftuar se në kuadër të Operacionit Forca e Ligjit u ka dërguar formularët për deklarimin e pasurisë dy të dënuarve për Trafik Narkotikësh banues në Durrës dhe Fushë Krujë.

Të dy të dënuarit duhet tu përgjigjen me shkrim brenda 48 orëve të gjithë pyetjeve të OFL, më pas do të jetë SPAK që do të vendosë për procedurën e mëtejshme.

Konkretisht OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

Shkëlqim Miri banues në Fushë Krujë, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”;

Adem Keçi, banues në Durrës, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshuara të përfituara nga krimi, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Kryeministri Rama i përgjigjet ambasadës franceze: Gaboi, nxorri nga konteksti atë që thashë

Shqetësimit të ambasadës franceze në Tiranë, kryeministri Edi Rama i përgjigjet nëpërmjet një mesazhi me qytetarë në rrjetet sociale,...

“Zemër e shpirt”/ Anita Haradinaj zbulon si e përkëdhel Ramushi: Më gjuan nga të pasmet

Spikerja e njohur e lajmeve në  Anita Muçaj–Haradinaj, ka qenë njëra ndër të ftuarat në emisionin e radhës të “Shiko kush luan”. Në një prej...

Përkujtohet në Lezhë 553-vjetori i Skënderbeut/ Pjerin Ndreu: Figura që na bën bashkë

Është përkujtuar mëngjesin e sotëm në Lezhë 553-vjetori i vdekjes së Gjergj Kastrioti Skënderbeut. Nën masa anti-Covid, autoritetet lokale bënë homazhe dhe vendosen kurora...

“Mirupafshim Grida Duma”/ Basha gati ta zëvendësojë me ish-missin!

Partia Demokratike duket se do të kandidojë në Durrës, një ish-Miss. Bëhet fjalë për Floriana Garon, e cila për disa kohë ka moderuar edhe një...

Braçe ‘shuplakë’ Metës/ I kujton kohën kur Presidenti deklaronte se Basha të gënjen dhe për orën

Presidenti Ilir Meta, ditën e djeshme ka paralajmëruar se në 25 prill Shqipëria do të përjetojë përmbysje të madhe dhe jo thjesht rotacion. Zëvendëskryeministri Erion...

Lajme të tjera

Web TV